Pořiďte si ekologicky šetrný vibrátor

Inovace ve světě erotických hrátek, sexuální pomůcka jejíž užívání nezatěžuje životní prostředí. Jste moderní ženou, které záleží nejen na své osobní potřebě, ale také na potřebě a stavu světa? Dělejte dobře nejen sami sobě, teď máte příležitost.

Ekologický vibrátor namočený ve vodě

Co možná o vibrátorech nevíte

Vibrátor je oblíbenou erotickou pomůckou již od nepaměti. Slonovinové a dřevěné podobizny penisů byly nalezeny i mezi pravěkými artefakty, i když jejich účel si můžeme dnes pouze domýšlet. Ovšem průkopníky v historii erotických pomůcek byli až staří Řekové. Tehdejší obyvatelé starověkého Řecka nepovažovali užívání erotických pomůcek za něco nepřístojného, ba naopak jim to připadalo jako samozřejmá činnost každého jedince. První náhražky pánského přirození byli dřevěné či gumové a jako lubrikant se užíval olivový olej. Movitější ženy si nechávaly své hračky pro chvíle nudy, vyrábět z leštěného mramoru. Dokonce si náročnější uživatelky mohli dopřát, jak tradiční, tak i různě tvarované exponáty.

Lékem proti hysterii

Moderní historie vibrátoru tkví v něčem naprosto jiném, než s kultem sexu a pouhého uspokojení. Vibrátor byl původně vynalezen jako lékařský nástroj k léčbě hysterie. Abychom to správně pochopili, musíme si připomenout kapitolu ze staré medicíny. Dle Hippokrata je hysterie onemocněním dělohy. Jak je to možné? Jednoduše – jestliže se žena řádně nevěnovala pravidelné stimulaci dělohy (vagina a zevní genitál byl tehdy považován za součást dělohy), stával se orgán neklidným, a vyústilo to v hysterii. Projevem byla pobledlost, tiky obličejových svalů, podrážděnost, náladovost a často i nutkavé nemravné představy. A léčba? Masturbace. Takto se to provádělo až do 19. století, ačkoliv nutno podotknout, že ony léčivé masáže prováděli lékaři. Tato procedura trvala zhruba hodinu a způsobovala palčivou bolest lékařovým končetinám.

Vibrátor na parní pohon

Až v roce 1869 byl vyroben první vibrátor na parní pohon. Samozřejmě parní stroj nebyl součástí masážního strojku, ale, společně s topičem, ve vedlejší místnosti). Po zhruba dvaceti letech byl s vynálezem elektrické energie, nahrazen parní pohon elektrickým. Šlo o „přenosný model“, který se přenášel v kufrech, a kde nebyla elektřina, užívaly se vibrátory bateriové, na nožní pohon či benzínový motor. Perličkou je, že elektrické vibrátory pro domácí použití byly k dostání dříve než třeba elektrický vysavač nebo žehlička. No jo, společenským prioritám se hold muselo vyhovět.

21.století – ekologicky nezávadný „robertek“

Jak jste již zjistili, vibrátor je intimním společníkem nějaký ten pátek. Na trhu se objevují vibrátory různých velikostí, tvarů, barev a materiálů. Ale dva roky vývoje irské společnosti Camden Enterprises dokázal, že vše může jít s dobou, která se více a více zabývá ekologií. Zrodil se vibrátor na ruční dobíjení, takže pomáhá chránit životní prostředí. Stačí otočit malou kličkou, která dobíjí baterie skryté uvnitř onoho zázraku. Anděl země, jak se mu přezdívá, se po prezentaci na trhu elektronických přístrojů v rakouském Linci stal hvězdou večera. A předpokládá se, že osloví valnou většinu a bude módním trendem, který nesmí chybět v žádné domácnosti. A co vy? Už jedete na zelenou?

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies