Potraviny, které pomohou s hubnutím - I. díl

Máte tušení, že existují takové suroviny, které velice dobře pomáhají s hubnutím? Možná byste to do některých ani neřekli, ale díky jejich složení se náramně podílejí na formování našich postaviček. Tak které to jsou? Čekanka, vejce, houby, avokádo, quinoa, ovesné vločky, ryby a mandle.

Plátky ryby se zeleninou na talíři

Ryby a rybí tuk

Možná na vás některé ryby působí tučně, ale nemusíte se zas tolik bát. Jejich složení nijak naši hmotnost neohrožuje. Ryby jsou výborným zdrojem plnohodnotných bílkovin i kvalitních tuků. Omsahují omega-3-mastné kyseliny, které dokonale bojují proti zvýšené hladině cholesterolu v krvi. O obsahu vitaminů A, D a B12 snad ani není třeba mluvit. V rybách se také skrývá velké množství minerálních látek, především pak jódu a zinku. Dopřejte si dvakrát za týden lahodného platýze, tresku, kapra, lososa nebo makrelu. Jediné na co si dát u ryb pozor je místo jejich původu, hrozí totiž kontaminace. Nejepší bude, když si čerstvou rybu připravíte na grilu nebo jakkoli jinak, hlavně bez přidaného tuku.

health.comQuinoa

Ještě jste o ní neslyšeli A co takhle merlík chilský Jedná se o pseudoobilovinu podobnou pohance. S quinoou dostanete do svého organismu lehce stravitelné bílkoviny obsahující osm esenciálních aminokyselin. Kromně těchto důležitých látek získáte množství vlákniny, vitaminy skupiny B, vitamin C a beta - karoten. Z minerálních látek v merlíku najdeme hodně hořčíku, vápníku, železa i draslíku. Jedinou nevýhodou hubnoucí potraviny je obsah lepku. Jak merlík chutná Málehce oříškovou chuť a její příprava je nenáročná. Najdete ji také ve snídaňových cereáliích.

Dietní čekankacolourfuldish.wordpress.com

Čekanka se v dietních jídelníčcích objevuje velice často a to hlavně proto, že podporuje zažívání, váže na sebe vodu i tuk. Čekanku ve velkém využívají také léčitelé a to kořen i listy čekanky. Čekanka je tolik ceněná pro obsah inulinu, který snižuje hladinu krevního cukru, pomůže také vyrovnat hladinu draslíku, fosforu, železa, vápníku a hořčíku. Čekanka se přímo doporučuje při onemocnění žlučníku, slinivky břišní a jater. Jak čekanku upravovat Listy dejte do salátu, poduste je, povařte nebo zapékejte.

Přístě se můžete těšit na vejce, houby, mandle, avokádo a ovesné vločky

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies