Přibírání během menopauzy

Jsou dva způsoby, jak přistoupit k tomuto období zanikající pohlavní činnosti. Ten první je případ ženy, jejíž váha se stále pohybovala v mezích normálu, ten druhý je případ ženy, která již dlouhá léta zápasí se svými přebytečnými kily.

Tvář starší ženy

Obě tyto ženy si však kladou stejnou otázku: „Tloustne se při přechodu? Jsou kila, přibraná v tomto období, bez ohledu na společensko-kulturní předsudky a módní požadavky, nebezpečná? A jak můžeme tomuto přibírání na váze zabránit?

Tloustne se při přechodu?

Pouze 50 % žen při přechodu přibírá na váze a tento přírůstek se pohybuje mezi 2 až 5 kg. Projevuje se zvýšenou chutí a zvláštní zálibou v jednoduchých cukrech (pečivo, cukrovinky, ovoce, sušenky), změnou chuti, spojenou s úbytkem vyměšovaných hormonů z vaječníků, jelikož tyto přestávají fungovat.

Menopauza - vyrovnejte se se změnou

Se stejnými chuťovými výkyvy se ostatně setkáme pokaždé, když se vychyluje hormonální hladina:

  • v pubertě
  • na začátku těhotenství
  • na konci každého cyklu (jde o přejídání ve dnech, které předcházejí menstruaci)

Rozšíříme-li tyto fyziologické jevy o psychologický rozměr, vše záleží na tom, jak se se změnou vyrovnáme.

Ohrožující jevy během přechodu

Dieta je tím důležitější, čím více máte ohrožujících jevů: cukrovku, vysoký krevní tlak, srdečně-cévní nemoc, kouření, příliš cholesterolu anebo triglyceridů, sedavé zaměstnání, stresovou práci anebo špatný životní styl. Při těchto jevech je absolutně nutné hubnout nebo netloustnout.

 

Rozhodnutí usnadňuje to, že již chodíte k vašemu lékaři, abyste se zbavily návalů tepla a záchvatů nočního pocení, které jsou důkazem toho, že vaječníky již přestaly pracovat. Jde o přizpůsobování vašich stravovacích potřeb výdejům, které se snížily.

Netrapte se závistí při pohledu na štíhlé dívky, žijte uvolněně a dívejte se do budoucnosti s důvěrou. Nevyhýbejte se pohybu a pěstujte si dobrou náladu, abyste prožily tuto fázi svého života šťastně.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.5 Počet: 2 Nejlepší: 4 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies