Přírodní péče o vlasy

Vlasová kosmetika je důležitá pro každého z nás. Některé přípravky, které se navenek tváří velmi kvalitně, však mohou vlasům způsobit spíše škodu než užitek. To, co zaručeně nezklame, je přírodní kosmetika.

Namalované oko ženy s květinou u obličeje

Bylinky pro krásné vlasy

Bylinky jsou nejlepším prostředkem v péči o vlasy. Stejně tak jako my, jsou přírodního původu a hlavně neobsahují žádnou chemii, která je vždy, ať chceme nebo ne, nějakým způsobem pro naše tělo škodlivá. Přestože si například barvíte vlasy, bylinkový šampón nebo kúra vám pomohou opět vlasy uzdravit.

Nejdůležitější je uvědomit si, jaké problémy s vlasy nás tíží. Jestliže máme problémy s řídkostí vlasů, s lupy nebo jsou naše vlasy příliš vysušené či mastné - na každý tento problém existují bylinky.

  • Bazalka podporuje růst vlasů a usnadňuje jejich rozčesávání.
  • Bříza je ve vlasové kosmetice využívána k výrobě březové vody. Ta omezuje tvorbu lupů a mastnoty a brání vypadávání vlasů.
  • Heřmánek zklidňuje pokožku hlavy a zvyšuje lesk vlasů.
  • Kopřiva podporuje růst vlasů a jejich lesk, posiluje je a zamezuje vypadávání.
  • Levandule zmírňuje svědění pokožky hlavy a celkově vlasový porost regeneruje.
  • Máta desinfikuje vlasovou pokožku a zabraňuje tvorbě lupů.
  • Měsíček zvláčňuje a ošetřuje citlivou pokožku hlavy.
  • Šalvěj je bylinka využívána ve vlasové kosmetice jako kondicionér.

Vlasová kúra pro krásné vlasy

K tomu potřebujeme pouze hrstku sušených bylin (opět by se mělo jednat o bylinky, které nám pomohou s problémy, které skutečně máme) a 200 mililitrů základového oleje. Výroba je velmi jednoduchá. Všechny ingredience smícháme dohromady, uzavřeme ve vzduchotěsné nádobě a necháme uležet na chladném a tmavém místě. Jednou denně řádně protřepeme.

Doba uležení se pohybuje od jednoho do tří týdnů – záleží na nás, jak chceme mít přípravek účinný. Poté směs očistíme od zbytků bylinek a vlasová kúra je hotova. Používáme jedenkrát týdně formou vlasové masky – necháme asi 20 minut působit na mokrých, umytých vlasech a poté řádně opláchneme.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies