Psyllium - trávení - hubnutí

Míváte potíže s trávením a pravidelným vyprazdňováním? Trpíte zácpou? V současné době je to běžný jev, způsobený špatnými stravovacími návyky, sedavým zaměstnáním a nedostatkem pohybu. Vláknina - psyllium zajišťuje bezproblémovou činnost střev.
Žluté jablka s obilím

Co je psyllium/psylium (Jitrocel indický – Plantago ovata)

Rostlina s nenápadnými květy a krátkými listy porostlými jemným chmýřím. Vyskytuje se hlavně v Indii, ale také v Iráku, Pakistánu a Austrálii.

Psyllium a vliv na zdraví

Vláknina, obsažená v psyliu, příznivě působí na činnost trávicího traktu, především pak na funkci tenkého a tlustého střeva. Ve střevech váže značné množství vody, čímž dochází ke změkčení stolice a zvětšení jejího objemu. Psyllium tak šetrným způsobem navozuje přirozený proces vyprazdňování. Tento přípravek přispívá ke zmírnění příznaků spojených s onemocněním gastrointestinálního traktu, jako je chronická kolitis, hemoroidy a zácpa. Zároveň snižuje riziko vzniku karcinomu tlustého střeva a konečníku, cukrovky a kardiovaskulárních onemocnění.

Psylium a hubnutí

Unikátní rozpustná vláknina při nadváze a obezitě, zahání pocit hladu, má nulovou energetickou hodnotu, čistí trávicí ústrojí a reguluje stolici. Psylium je vhodným doplňkem, schopným nahradit chybějící vlákninu v potravě.

Psyllium – možná rizika

Nejdůležitější je při užívání psyllia dostatečný příjem tekutin, na každých 5 gramů by měla připadnout jedna sklenice vody. Jinak hrozí naopak zácpa až zneprůchodnění trávícího traktu. Psyllium není vhodné pro malé děti. Semena se užívají v celku, nerozžvýkávají se.

Jak psylium působí

Po smísení s tekutinou silně bobtná, vytváří gel a zvětšuje svůj objem až 40x, přičemž vzniká gel. Vláknina přitom váže značné množství vody, zvětšuje objem střevního obsahu a prostým bobtnáním, mechanickou silou jako píst, odsouvá z trávícího traktu škodlivé splodiny. Potenciální jedovaté a rakovinotvorné látky jsou pak ve střevech gelem absorbovány a snižuje se tak jejich kontakt se sliznicí žaludku a střev. Nabobtnáním Psylia vzniká pocit zasycení.

Pokud máte potíže s trávením, vyprazdňováním, redukcí váhy nebo si chcete jen pročistit organismus, vyzkoušejte tuto přírodní metodu.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies