Rajčatová dieta

Rajčata nejen, že mají výbornou chuť a mnoho vitamínů, ale i jejich hubnoucí schopnosti jsou úžasné. Přinášíme vám několik rad, jak využít rajčata k tomu, abyste měly krásnou a štíhlou postavu.

Nakrájené rajče s nožem

Vašim úkolem bude držet se dietního plánu, který vám nejenže pomůže zhubnout 2 kila za pouhé 3 dny, ale navíc si pročistíte organismus, zničíte celulitidu (neříkejte, že by se vám to nelíbilo!) a obrníte se proti rakovině.

Rajčatová dieta – něco pro zdraví

Rajčata jsou vhodné jak pro diety, tak i jako prevence proti různým chorobám. Vypěstujte si své vlastní rajčátka. Jejich konzumace je vhodná obzvlášť pro kuřáky a ty, kteří pravidelně pijí kávu nebo mají celulitidu.

Je známo, že rajčata mají detoxikační účinky, a tak vám z těla vyplaví škodlivé látky přijímané při konzumaci kávy a cigaret nebo ty, které způsobují celulitidu.

Rajčata také zásobují tělo lykopeny, což jsou látky přispívající k prevenci proti rakovině slinivky, jícnu, dělohy a prsou.

Rajčatová dieta je bohatá na mátu a rozmarýn, které jsou velkým zdrojem antioxidantů. To znamená, že při hubnutí vašemu tělu neuškodí, ba naopak. Ke všemu tyto látky posilují membrány tepen a žil.

Rajčatová dieta – 2 kila za 3 dny

I když při rajčatové dietě nebude váš jídelníček příliš pestrý, budete se cítit mnohem lépe. Abyste předešly hladovění, vypijte denně alespoň dva litry pramenité vody bez bublinek a jezte pět jídel dle dietního plánu. Jestliže vás i tak přepadne hlad, dopřejte si čerstvý rajčatový džus, ke kterému přidáte lístek máty.

Rajčatová dieta – jídelníček

Snídaně: 2 uvařená rajčata posypaná rozmarýnem
Oběd: salát z rajčat, sójových výhonků a paprikových lusků. Z olivového oleje a citrónové šťávy si můžete udělat zálivku.
Svačina: 1/2 rajčete, 5 lístků máty (rozmixovaných), 1/2 citrónu s kůrou, 1 mrkev, 2 sklenice minerální vody
Večeře: salát z rajčat, sójových výhonků a paprikových lusků. Z olivového oleje a citrónové šťávy si můžete udělat zálivku.
Před spaním: čerstvý rajčatový džus

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.3 Počet: 3 Nejlepší: 4 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies