Ryby - jsou vhodné při hubnutí?

Optimální je zařazovat do jídelníčku co největší množství druhů ryb - jednou týdně je vhodné koupit čerstvou nebo zmraženou rybu, jednou nebo dvakrát týdně zařadit některý z rybích výrobků. Ryby jsou zdravé, ale jsou vhodné i při hubnutí?

Grilovaná ryba s letním salátem

Konzumace ryb při hubnutí

Při hubnutí se mnoho lidí obává, že se konzumaci ryb musí obloukem vyhýbat. Ryby sice obsahují vyšší množství tuku a energie, ale obavy jsou neopodstatněné.

Ryby jsou naprosto skvělým zdrojem kvalitních bílkovin (ty jsou při hubnutí velmi důležité, zabraňují odbourávání svaloviny). Rybí maso zásobuje organismus vitamíny B, A a D a minerálními látkami jako jsou zinek a jód.

Ryby jsou při hubnutí prospěšné

Řada lidí při hubnutí vybírá jen potraviny s nejnižším obsahem tuku a v rámci ryb preferuje například treskovité ryby. Treska je sice zdrojem jódu, ale tuk ryb potřebujeme pro jejich specifickou část, Omega - 3 nenasycené mastné kyseliny. Doporučená denní dávka je 1,1 g pro ženy a 1,6 g pro muže.

Ryby obsahují omega - 3 nenasycené mastné kyseliny

Omega - 3 nenasycených mastných kyselin přijímá většina z nás velmi málo. Vyskytují se jen v několika málo potravinách (lněné semínko, ořechy).

Nejlepším zdojem Omega - 3 nenasycených mastných kyselin jsou mořské ryby. Omega 3 - nenasycené mastné kyseliny se často vyskytují ve formě doplňků výživy pod názvy DHA a EPA.

Co všechno umí

  • jsou důležitou složkou prevence srdečně-cévních chorob
  • mají schopnost bránit tvorbě krevních sraženin (trombů)
  • mají protizánětlivý efekt v organismu
  • pomáhají v terapii autoimunitních onemocnění (Crohnova choroba, roztroušená skleróza)
  • u dětí napomáhají rozvoji mozkových funkcí
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies