Sálová kopaná - futsal

Hlavní rozdíl mezi fotbalem a futsalem je, že futsal se hraje v uzavřené místnosti a tudíž je možné hrát jej kdykoliv, i v zimě. Pravidla futsalu vymyslel sportovec Juan Carlo Ceriani, ale věhlas nového sportu brzy dorazil i k nám.
Fotbalový míč ve tmě

Futsal - fotbal trochu jinak

Futsal neboli sálovou kopanou hrají proti sobě dva týmy po pěti hráčích, z nichž jeden je brankář. Hraje se dvakrát dvacet minut s desetiminutovou přestávkou a vyhrává tým, který vstřelí větší počet branek.

Jak futsal vznikl

Futsal je jedním z nejoblíbenějších sportů v Brazílii, ale vznikl v uruguayském Montevideu, když sportovec Juan Carlo Ceriani navrhl pravidla pro fotbal v pěti hráčích na hřišti bez postranních mantinelů. Brzy se stal oblíbený po celé Jižní Americe.

Futsalové závody

V současné době je futsal pod záštitou FIFA a hraje se téměř po celém světě. První mistrovství světa se uskutečnilo v Sao Paulu v roce 1982 a vyhrála Brazílie. Futsal neboli sálovou kopanou hrají proti sobě dva týmy po pěti hráčích, z nichž jeden je brankář. Hraje se dvakrát dvacet minut s desetiminutovou přestávkou a vyhrává tým, který vstřelí větší počet branek.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 1.7 Počet: 10 Nejlepší: 5 Nejhorší: 1

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies