Santalové dřevo (nejen) pro kosmetický průmysl

Santalové dřevo je nezbytnou součástí mnoha olejů, parfémů a dalších kosmetických výrobků. Jeho blahodárné účinky jsou nezaměnitelné. Proč nám tak santalové dřevo učarovalo?

Ruka s dlátem vyřezávající do dřeva ornamenty

Santalové dřevo jako pomocník zdraví

Santalové dřevo má nezměnitelné vlastnosti, proto se hojně používá i proti nemocem, nebo jako prevence pro naše zdraví. Santalové dřevo má antidepresivní účinky, působí proti neduhům z nachlazení, používá se i při chronických zánětech močového, pohlavního a dýchacího ústrojí.

Kosmetický průmysl hojně využívá santalové dřevo

Cenné vlastnosti dřeva jsou hojně využívány v kosmetickém průmyslu. Santalové dřevo je oblíbené nejen pro svou smyslnou dřevitou vůni, která má afrodiziakální účinky, ale také olej ze santalového dřeva je součástí pěsticích olejů, aromatických olejů a parfémů, které dodají to správné aroma.

Santalové dřevo pro každý typ pleti

Santalovým dřevem se odvděčíte také všem druhům pokožky. Je vhodný nejen pro suchou a dehydrovanou pleť, ale také se hodí k péči pro mastnou pleť. V aromaterapii je santalové dřevo ceněno pro schopnosti zklidňovat psychiku, navodit příjemnou atmosféru, zmírnit stres a úzkost.

Jako suvenýr z Indie

Santalové dřevo se stává synonymem pro Indii, kde můžeme najít výrobky ze santalového dřeva v nejrůznějších obchůdkách a na tržištích. V Indii je továrna na výrobu oleje ze santalového dřeva, která patřím k ojedinělým svého druhu na celém světě. Ze santalového dřeva můžete pořídit dokonce i sošky.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies