Trápí vás suchá pleť? Poradíme vám!

Suchá pleť je noční můrou téměř každé z nás. Kůže ztrácí vlhkost, loupe se, je napjatá a snadno praská. Nevíte si rady, co udělat, aby vaše pokožka byla opět krásná a pružná? Poradíme vám!

Voda tekoucí na tvář ženy

Charakteristika suché pleti

Nejčastěji velmi jemná a hezká na pohled, bez rozšířených pórů. Je citlivá na změny teploty a vlhkosti. Produkce kožního mazu je u suché pleti na rozdíl od pleti mastné výrazně snížena. Kůže ztrácí vlhkost, loupe se, je napjatá a snadno praská.

Možné příčiny suché pleti

Příčinou suché pleti může být strava postrádající esenciální mastné kyseliny, nedostatečný příjem tekutin, nadměrné opalování, častý pobyt v zakouřených místnostech nebo zvýšená konzumace alkoholu, kávy či čaje.

Péče o suchou pleť

Je-li vaše pleť suchá, používejte pleťové mléko či tonikum bez alkoholu, a to ráno i večer. Také vám pomůže pravidelná dávka mastného hydratačního krému určeného pro suchou pleť. Velmi účinné jsou masky a speciální séra pro suchou pleť. Nepřítelem suché pleti je kosmetika s obsahem alkoholu, mycí gely a mýdla, která nadměrně vysušují.

Vyzkoušejte naše rady z darů přírody

Podmáslí – pro čistou a zdravou pleť

Pokud máte pocit, že je vaše pleť na obličeji citlivá a suchá, dopřejte ji dávku podmáslí. Ráno si s ním jemně umyjte tvář a opláchněte vlažnou vodou.

Tvarohová hydratační maska

Tvaroh smíchejte se žloutkem nebo medem. Důkladně ušlehejte a naneste na obličej a krk. Nechte působit asi 20 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.

Banánová hydratační maska

Rozmačkejte banán vidličkou, smíchejte ho se dvěmi lžícemi tvarohu, žloutkem a lžící kysané smetany na hladkou hmotu. Tuto hmotu naneste na obličej a krk, nechte působit opět 20 minut a opláchněte vlažnou vodou.

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies