U jedné půjčky to obvykle neskončí
Jen málokdo dokáže pokrýt veškeré měsíční náklady z vlastních zdrojů, ostatní jsou nuceni sáhnout po externích zdrojích, kterými jsou nejčastěji bankovní půjčky či úvěry. Ovšem nezřídka se stává, že zachování životní úrovně a nebo vyřešení určité krizové situace vyžaduje více finančních prostředků, než bylo původně potřeba a dotyčnému pak nezbývá nic jiného, než si půjčit další peníze. A tak to je pořád dokola.
Ve výsledku se z toho mohou vyklubat například 3 osobní úvěry, povolený debet na bankovním účtu a vyprázdněná kreditní karta. Dluhy se ovšem platit musí, takže nezbývá nic jiného, než vypůjčené peníze splácet v pravidelných měsíčních splátkách. A ty rozhodně nejsou nízké.
Jak ušetřit na splátkách svých dluhů?
Ale i na pravidelných splátkách se dají ušetřit nemalé peníze. Jen si spočítejte, kolik měsíčně platíte za to, že vám někdo peníze vůbec půjčil. Poplatek za vedení úvěrového účtu, roční procentní sazba nákladů (RPSN), měsíční platba úroků za poskytnutí dané částky, atd. V součtu nakonec zjistíte, že platíte navíc nemalé peníze, které by se rozhodně daly využít i jinak. A jak tedy z této situace? Pomoci může konsolidace!
Všeobecně o konsolidaci spotřebitelských půjček
Konsolidovat, neboli sloučit, lze v zásadě jakékoli spotřebitelské půjčky.Měsíčně můžete na splátkách ušetřit i několik tisíc korun a obohatit jimi váš rodinný rozpočet. O podmínkách a pravidlech konsolidace vám poví více bankovní poradci v jednotlivých bankovních institutech. Mějte i přesto na mysli, že konsolidace vás půjček nezbaví, ale pomůže vám je splácet s menší měsíční finanční zátěží. Důležité také je, aby klient, kterému byla konsolidace jeho závazků schválena, zachoval disciplínu a nejlépe si již nebral další půjčky a úvěry.
Diskuze