Velbloudí mléko - lék na alergie

Velbloudí mléko posiluje imunitní systém dětí a pomáhá léčit alergie na některé potraviny. Velbloudí mléko je slanější než kravské, ale obsahuje trojnásobek vitamínu C a až desetinásobek železa.
Velbloudi na poušti

Alergie údajně léčí velbloudí mléko

Organismus produkuje imunoglobulin jako odpověď na přítomnost cizorodé látky a s jeho pomocí tyto látky eliminuje. Alergie na potraviny v mírné podobě vyvolávají nejrůznější vyrážky, v nejtěžších případech mohou vyvolat také anafylaktický šok, tedy reakci, jíž je bezprostředně ohrožen život.

Velbloudí mléko versus kravské

Velbloudi nejsou přežvýkavci a jejich mléko se složením od mléka přežvýkavců podstatně liší. Velbloudí mléko je méně tučné a obsahuje nenasycené kyseliny. Má téměř 5 procent mléčného cukru, laktózy, a přesto je dobře stravitelné i pro ty, kteří mají s trávením laktózy potíže. Není v něm žádný beta-laktoglobulin ani kasein, tedy složky, které u mnohých jedinců způsobují alergii na kravské mléko. Má vysoký obsah vitaminu C, vápníku, železa a imunoglobulínů (podobající se lidským).

Pokusy na účinky velbloudího mléka

Studie se zúčastnilo jen osm dětí, ale všechny se prý po krátké kúře z velbloudího mléka vyléčily z vážných alergií. Při pokusech bylo používáno zmrazené velbloudí mléko, které se mělo jen rozmrazit, nikoli zahřívat. Po krátké kúře dětem alergické reakce a potíže vymizely.

Nevýhody velbloudího mléka

Velbloudí mléko nesmí být pasterizováno. Pro židy je překážkou, že velbloudí mléko nepatří mezi tzv. košer potraviny.

Co se z velbloudího mléka vyrábí

  • jemný bílý sýr s bílou slupkou - Caravane, Camelbert
  • zakyslý nápoj šubat
  • tvrdý sýr
  • mléčné sladkosti
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies