Vhodné přípravky pro unavené nohy

Znáte to – přijdete domu z práce a nohy máte jako z olova. Možná si na chvíli lehnete a odpočinete, ale zítra se unavená kopyta ohlásí znovu. Vyslyšte jejich volání o pomoc a dopřejte jim výživnou kúru!

Ženské nohy v černé sukni

Bylinná koupel pro vaše nohy

Jednou za čas své nohy rozmazlete – dopřejte jim např. výživnou bylinnou koupel. Stačí v létě nasbírat šalvěj, v zimě jehličí a namáčet nohy v jejich odvaru. Pakliže si koupele zamilujete, kupte si přímo směs na bylinnou koupel.

Křečové žíly a otoky končetin

Trpíte-li na křečové žíly, zvyšte příjem beta-karotenu (mrkev) a hořčíku – najdete jej ve fazolích, borůvkách, v mase, bramborách, mrkvi nebo cibuli. Používejte přípravky z koňského kaštanu, tea tree oleje, z máty, rozmarýny nebo čajovníku. Uklidňující účinky má také šalvěj, majoránka, prha horská, lékořice a ostropepřec. Pokud trpíte otoky končetin, může být příčinou únava, špatné boty nebo také nějaká skrytá zdravotní potíž.

Nejlepší bylinky pro unavené nohy

Máta peprná – stimuluje a osvěžuje. Urychluje hojení ran a pohmožděnin.

Kaštan – zlepšuje prokrvení pokožky, zmírňuje otoky, bolesti kloubů a svalů. Výtažky z kaštanu obsahuje např. koňská mast.

Listy vinné révy – výtažek z červených listů vinné révy příznivě působí na celý cévní systém. Posiluje žilní stěny a pomáhá tak od bolesti při křečových nebo popraskaných žílách. Zároveň zmírňuje otoky.

Masáž nohou

Nohy masírujte vždy zdola nahoru, tedy od kotníků ke stehnům. Poté se věnujte klenbě nohou a chodidlům. Nohy můžete masírovat kdykoliv během dne, nejvíce ale ocení masáž večer.

Přípravky pro unavené nohy – kdo je ocení

Přípravky pro unavené nohy oceníte po dlouhé túře, při sedavém zaměstnání nebo po dlouhém stání. Oceníte je také v průběhu těhotenství. Přípravky vás osvobodí od bolesti, únavy i napětí. Pro nepříjemný zápach končetin používejte osvěžující deodoranty ve spreji.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies