Violka trojbarevná

Violka trojbarevná (Viola tricolor) je léčivá bylina , kterou používali už Staří Řekové ke zmírnění bolestí hlavy. Odnedávna se violka také používá jako respirační lék.

Léčivá bylina violka trojbarevná

Violka trojbarevná - Viola trikolor

Tato bylina byla kdysi oblíbeným doplňkem nápojů lásky. Staří Řekové ji používali ke zmírňování hněvu a utišení bolestí hlavy. Rostlina byla pokládána za symbol příjemných myšlenek. Odedávna se violka také užívala jako respirační lék.

Lidové názvy violky trojbarevné

Violce trojbarevné se také říká sirotka, trojník, planá maceška, maceška úpolní, violka trojící, macoška, bylina trojící, fialička, macocha, pětbolestí, širotka , trojice polní.

Sběr violky trojbarevné

Kvetoucí nať violky se seřezává za slunečného počasí těsně nad zemí. Suší se rychle ve stínu. Umělá teplota nesmí přesáhnout 50 ° C.

Účinné látky violky trojbarevné

Violka obsahuje saponiny, silici složenou ze sloučenin kyseliny salicylové, alkaloid violin, sliz, třísloviny, cukr.V květech jsou obsaženy flavony (violaquercitrin a gaultherin) a anthokyanový glykosid.

Použití violky trojbarevné

Violka trojbarevná je účinný prostředek na vykašlávání při průduškových kašlích a pomáhá při celé řadě infikovaných či zanícených kožních projevů. Je to mírné, čistící diuretikum a obsahuje rutin, který je dobrý při regeneraci vlásečnic.

Violkový čaj

1 čajovou lžičku sušené violky zalijeme 200 mililitry vroucí vody, necháme vyluhovat a poté podáváme. Čaj pijeme dvakrát denně.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.5 Počet: 2 Nejlepší: 5 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies