Vodní skútr - vodní motorismus

Spousta mladých lidí se v dnešní době ráda věnuje jízdě na vodním skútru. Tento letní sport vám umožní požitek z rychlé jízdy a také kousek dobrodružství a nebezpečí. Sport na léto jako stvořený.
Muž ve vestě na vodním skůtru

Vodní skútr – vodní motorismus

Závody na vodních skútrech spadají do kategorie vodní motorismus. Dělí se na vytrvalostní a rychlostní. U vytrvalostních jde o závody konané na moři, většinou se jich účastní soukromé jachty. Rychlostní závody jsou 2000 až 3000 metrů dlouhé. Dráha těchto závodů je vyznačena bójemi. Vítězí závodník, který v co nejkratší době projede stanovený počet kol na určené trati.

Vodní skútr – závody

Vytrvalostní a slalomové závody vodních skútrů se jezdí na jednomístných, dvoumístných i trojmístných skútrech. Rozhoduje při nich především volba taktiky a rychlost. Každým rokem se také koná mistrovství ČR v jízdě na vodních skútrech.

Vodní skútry – historie

První motory byly ke člunům připevněny v polovině 19. století. Vodní skútry - původně určené pro námořní záchranáře objevili v USA v roce 1970. O deset let později byla založena International Jet Sports Boating Association, jež zahrnuje v současné době 39 členských skupin. Je také pořadatelem mistrovství světa.

Jízda na vodním skútru – vyzkoušejte to!

Jasně, zase oni…blázni, co se prohánějí na vodním skútru. Ležíte na pláži, oni vás jen ruší a vadí vám. Ale… Co si to třeba taky vyzkoušet? Skútr se dá přeci zapůjčit, pak se jen nastartuje a jede.

Vodní skútr - výběr

Tak jednoduché to ale nebude. Zaprvé je otázkou, který skútr si vlastně vyberete.

Máte na výběr dva typy:

  • Typ sedačka
  • Typ stojka
Zvolíte-li skútr sedačka, vaše šance na zvládnutí zapůjčeného stroje budou vyšší. Je to podstatně jednodušší, jezdí se totiž pohodlně v sedě. Sedačkový skútr může být pro jednoho, pro dva, ale existují i takové, na které se pohodlně vejdou i tři dospělí jedinci. Stojka je skútr, na kterém si rozhodně nesednete. Tahle varianta už je poněkud více náročná na fyzičku a stabilitu.

Vodní skútr - co je potřeba

Pokud vás tento sport okouzlí natolik natolik, že byste si chtěli vodní skútr koupit věřte, že to není úplná legrace. Je potřeba přihlásit skútr na plavební správě a vlastnit řidičský průkaz pro vůdce malého plavidla.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies