Vyzkoušejte barevnou dietu!

To, že barvy mají pozitivní vliv na lidský organismus je známo, ale věděli jste, že se dá pomocí nich také hubnout? S pomocí červených, žlutých a zelených pochoutek snadno spálíte tukové zásoby a navíc budete mít stále skvělou náladu!

Dvě jablka omotaná metrem

Barevná dieta – jak na ni?

Dodržovat barevnou dietu neznamená vzdát se oblíbených jídel, důležité je, abyste střídali všechny dostupné druhy ovoce a zeleniny ke každému jídlu.

Červené potraviny

Mezi takzvané červené potraviny patří rajčata, ředkvičky, červená řepa, červená kapusta, chilli papričky, hroznové víno, jahody, maliny, rybíz, třešně, červený rybíz, třešně, červený meloun, fíky, atd…Tyto potraviny obsahují červené barvivo lykopén, látku, která posiluje imunitní systém a obsahují vitamin C. Některé obsahují i hořčičný olej, který startuje spalování i tukových rezerv.

Žluté potraviny

Mezi žluté potraviny řadíme ananas, banány, citrony, mango, broskve, pomeranče, brambory, dýně, kukuřici, mrkev, papriku. Vitamin A a betakaroten působí jako přirozený antioxidant, který zbavuje tělo škodlivých látek a chrání proti působení volných radikálů. Kromě toho jsou žluté potraviny bohaté na vlákninu, která ulehčuje srdci, podporuje krevní oběh a stará se o odbourávání tuků.

Zelené potraviny

Mezi takzvané zelené potraviny patří bylinky, listové saláty, hroznové víno, kiwi, řeřicha, fazole, okurky, angrešt, hrušky, špenát, hrášek. Tyto potraviny jako jedny z mála obsahují kyselinu listovou, která je neodmyslitelná při dělení buněk a krvetvorbě.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies