Začínáme s jógou – 2.díl

V dnešním článku Vám představíme další pozice z jógy – kočku, polovičního motýlka, zajíce, kobru, protáčivou kobru a také tygra.

Žena sedící s překříženýma nohama a cvičící jógu

Pozice kočka - procvičí páteř

Začíná se ze sedu na patách. S nádechem se zvedněte do vysokého kleku a předpažte ruce. S výdechem přejděte do polohy na všech čtyřech. Vyhrbte záda a svěste hlavu. S nádechem  pomalu prohýbejte páteř od kostrče, pomalu prohýbejte i krční páteř a zakloňte hlavu. Oči směřují směrem nahoru. S výdechem se opět směrem od kostrče vyhrbujte. Je důležité cvik provádět pomalu, v souladu s dechem a vždy začínat pohyb od kostrče. Několikrát opakujte.

Pozice poloviční motýlek - zvyšuje pohyblivost kyčlí

Sedněte si. Pravou nohu pokrčte a položte chodidlem co nejblíže k trupu na stehno levé nohy. Pravou nohu pokrčte a položte. Dlaní pravé ruky hmitejte ohnutým kolenem tak, aby se koleno dostalo co nejblíže podložce. Levá ruka drží špičku pravé nohy.

Pozice zajíc - dopomůže k uvolnění celého těla

Sedněte si na paty a vzpažte. S rovnými zády se předkloňte tak, abyste měli hlavu na zemi. Snažte se stále sedět na patách. Poté si opět sedněte na paty a vzpažte. Několikrát opakujte.

Pozice kobra - vhodná pro osoby se sedavým zaměstnáním

Lehněte si na břicho, nohy mějte u sebe a natažené. Zapřete se dlaněmi o podložku v úrovni ramen. S nádechem zvedejte trup (ne rukama). Podbřišek se snažte držet na podložce, hlava směřuje vzhůru. Několikrát opakujte.

Protáčivá kobra

Lehněte si na břicho, nohy mírně rozkročte a zapřete prsty nohou o podložku. Zvedněte s nádechem trup, s výdechem otočte hlavu na levou stranu a snažíte se přitom podívat na pravou patu. S nádechem se vraťte do středu a položte hlavu. Opakujte na druhou stranu.

Pozice tygr - uvolní a posílí zádové svalstvo

Výchozí polohou je vzpor klečmo. S výdechem přibližujte pokrčené stehno pravé nohy k trupu a koleno k bradě. S nádechem nohu nejdříve natahujte a zanožujte, pak ji ohněte v koleni. Chodilo směřuje přibližně k temeni zakloněné hlavy. Opakujte 3x každou nohou.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies