Zanzibar – ostrov sultánů

Zanzibar je ostrovem exotického koření, ale skutečně zbohatl na obchodu s otroky. Dnes zde můžete svobodně plavat s delfíny, procházet ruinami arabských paláců nebo zažít skutečnou africkou safari.

Obyvatelný ostrov s palmami

Zanzibar - fakta

Zanzibar je 85 km dlouhý a 30 km široký. Leží 40 km od břehů východní Afriky. Ostrov byl dlouhou dobu osídlen celými dvory arabských sultánů a zbohatl obchodem s otroky. Dodnes zde žijí převážně muslimové.

Zanzibar - chlouba Tanzánie

Málokdo ví, že Zanzibar je souhrnný název pro tři ostrovy – stejnojmenný ostrov Zanzibar (místními nazývaný Unguta), ostrov Pemba a Latham. Všechny tři leží blízko sebe při východoafrickém pobřeží. Hlavním ostrovem souostroví je Zanzibar. Zanzibar náleží africkému státu Tanzánie (Sjednocená republika Tanzánie).

Příroda na Zanzibaru

Zanzibar přitahuje zejména turisty, kteří hledají poslední místa nedotčené přírody. Ostrov je obdivován pro své překrásné panenské pláže s jemným bílým pískem a azurově průzračnou vodou. Stejně skvostné jsou okolní ostrůvky.

Moře a pláže

Ostrov umožňuje středomořské i oceánské koupání. Oceánský typ koupání zažijete na východním pobřeží, lemovaném vodami Indického oceánu, koupání podobné středomořskému zažijete na západním a severním pobřeží, kde je voda klidnější a nachází se zde spousta lagun. Při odlivu na východním pobřeží můžete prozkoumávat obnažené korálové útesy. Východní pobřeží je ideální také pro surfing a další vodní sporty. Ve vodách jižní části ostrova můžete plavat mezi hejny přátelských delfínů, v severní části Zanzibaru zase můžete pozorovat hejna kladivounů.

Počasí na Zanzibaru

Na Zanzibaru panuje tropické podnebí. V létě se zde teplota pohybuje okolo 29°C, nejteplejším obdobím je však leden až březen. Od května do listopadu prší.

Volný čas a zajímavá místa na Zanzibaru

Na Zanzibaru poznáte afro-muslimský tradiční způsob života, nedotčenou přírodu, překrásné, liduprázdné pláže. Luxus najdete uvnitř hotelových komplexů. Velkou výhodou je možnost výletů na okolní ostrovy nebo na safari blízké africké pevnině. Můžete se zde potápět v korálových útesech, lovit dravé ryby nebo jen sbírat lastury na pláži. Ruiny arabských šlechtických paláců jsou rozesety po celém ostrově.

Hlavní město: Dodoma (Dár as-Salám)

Hlavním městem Zanzibaru je kamenné město Dodoma (též zvané Stone Town), které je pro svou bohatou historii, křivolaté uličky a pozůstatky sultánských paláců zapsán na seznamu UNESCO. V hlavním městě Zanzibaru po celá dvě století probíhal obchod s otroky. Dodoma byla největším otrokářským tržištěm světa.

Důležité upozornění pro dovolenou na Zanzibaru

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Zanzibaru, nezapomínejte, že se jedná o muslimský ostrov. Ženy musí mimo hotel nosit oděvy s dlouhými rukávy, také sukně nebo kalhoty musí být dlouhé.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies