Jednou z vlastností rakytníku, jež by mu mohla závidět řada výrobců tělových krémů, je jeho schopnost udržovat pokožku vlhkou. Složení rakytníku pak nejenže pomáhá zmírnit poškození buněčných membrán okolními vlivy, ale také slouží k regeneraci již poškozených buněk.
Pomoc při popáleninách a přírodní opalovací krém
Vědecké studie už potvrdily schopnost rakytníku urychlit hojení popálenin a schopnost vitamínů C, E a betakarotenu zmírnit poškození pokožky UV zářením (rakytníkový olej lze tedy považovat za přírodní opalovací krém s nízkým UV filtrem). Zejména vzácné Omega 7 mastné kyseliny pak podporují správnou funkci štítné žlázy, která vyživuje kůži, vlasy a nehty hormony. Pokud se Vám tedy loupe kůže či trpíte suchou kůži z důvodu nesprávné funkce štítné žlázy, rakytníkový olej by Vám měl pomoci.
Ženy ocení schopnost rakytníku vyhlazovat pleť
Pokud jste se dostali až na tyto řádky, už Vás asi nepřekvapí, že rakytníkový olej dokáže vyhladit vrásky či oddálit jejich vznik. Však se podívejte na složení některých z revitalizačních pleťových krémů a porovnejte je se složením rakytníkového oleje. Podobnost je zde zřejmá.
Pokud si přečtete chválu, kterou na rakytníkový olej pějí obyvatelé západního světa, bude Vám jasné, proč má rakytník už po staletí neotřesitelnou pozici v tradiční východní medicíně. Neváhejte tedy a vyzkoušejte blahodárné účinky rakytníkového oleje (doslova) na vlastní kůži.
Diskuze