Zvířata tuší neštěstí a katastrofy

Zvířata cítí neštěstí dříve, než skutečně přijde. Nadpřirozené síly nebo náhoda? Blížící se zemětřesení, exploze sopek - psi začínají výt, husy pobíhají sem a tam. Zvířata vám mohou svými zázračnými schopnostmi zachránit i život.
Šedá husa hledající potravu

Zvířata cítí zemětřesení

ve starém Římě chovali husy jako noční strážce a detektory zemětřesení. Vědci pokládají za jisté, že některá zvířata začnou reagovat již 24 hodin před vypuknutím zemětřesení. Zvířata jsou nervózní, propadají panice. Například kočky vytahují svá koťata z úkrytu, psi vyjí a štěkají bez ustání, husy začnou hejkat a zmateně pobíhat.

Husy zachraňují životy

Obyvatelé turecké vesnice Sekisa Kaschyk umístili na náves pomník housera. Ptáte se proč? Běhal po vesnické ulici, hejkal a kvůli povyku se na ulici seběhli všichni lidé, podívat se co se děje. O pár minut později se proměnila veškerá stavení kvůli zemětřesení v hromadu suti. Houser jim svou předtuchou zachránil život.

Zvířata a nadpřirozené síly

Výsledky odhadu a předtuch zvířat jsou obdivuhodné. Geofyzikové vysvětlují schopnosti tak, že zvířata mají jemnější smysly než lidé. Krátce před zemětřesením se země nachází pod silným napětím a dochází k prvním trhlinám. Tyto otřesy však nezachytí ani velice citlivé měřící přístroje. Zvířata vibrace cítí.
Například v Číně jsou kočky, husy a psi používáni k varovným signalizacím před zemětřesením, kde jsou v laboratořích sledováni 24 hodin denně.

Cítí zvířata i exploze sopek?

U sopečné činnosti platí totéž co pro zemětřesení. Zvířata dokáží před explozí sopek varovat. Například v případě sopky Pinatubo na Filipínách - hodinu před výbuchem byli psi a dobytek tak nervózní, že se většina lidí stačila ukrýt do bezpečí.

O sopkách se dozvíte pár informací i v článku ZDE

Stále ještě existují věci, kdy se pouhým citem dostaneme dále než s moderní technikou.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies