Aquajogging - běh ve vodě

Víte o tom, že ve vodě vážíte necelých deset procent vaší normální váhy? Voda je totiž několikrát násobně hustší než vzduch a dopomáhá skoro ke stavu beztíže. Je škoda, že ve vodě nežijeme…
Žena v bazénu s pěnovou tyčí

Voda dokáže zázraky

Možná patříte mezi ty, kteří chodí pravidelně plavat a voda je pro ně skoro druhým domovem (vhodný sport, trpíte-li na bolesti zad).Pak už stačí jen malý krůček k tomu, abyste vyzkoušela aquajogging. Tak na nic nečekejte, vezměte si plavky a hurá do vody.


Věřte nebo ne, ale právě voda dokáže rychle rozpouštět nadbytečná kila, zbavit vás celulitidy a vytvořit svaly. A navíc nikde nenarůstá výdrž tak citelně, jako právě v tomto elixíru života.

Aquajogging – běh ve vodě

Aquajogging je vlastně běh ve vodě při různé intenzitě, technice provedení a je velmi podobný joggingu. Vztlaková síla vody při aquajoggingu sníží vaši váhu až o neuvěřitelných 90% a k tomu musíte překonat 15x vyšší odpor vody, než odpor vzduchu při obyčejném joggingu. Co víc, ve vodě spálíte až o 45% kalorií více než na suchu, jelikož vaše tělo musí v chladnější vodě pořád dokola regulovat svou tělesnou teplotu.

O spalování kalorií během sportu více v článku >> 

Co na aquajogging potřebujete

Budete potřebovat pouze tzv. Aqua-belt, což je vztlakový pás, který vás bude držet nad vodou. Pak můžete jednoduše zvedat nohy ze dna bazénu a trénovat.

Jak často trénovat

Aquajogging byste měli provádět 3 – 4x týdně a nejlépe 45 minut.

Aquajogging a jeho výhody

  • Dochází ke zmenšení tukové tkáně
  • Minimální zatížení šlach, kloubů a vazů
  • Zlepšení silových schopností a pohyblivosti dolních končetin
  • Brání vzniku křečových žil
  • Viditelně zbavuje celulitidy
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies