Čínské akupresurní koule rozvíjí mozkové funkce

Čínské akupresurní koule nebo kuličky patří neodmyslitelně k tradičním výrobkům Číny. Nejenže stimulují a rozvíjí mozkové funkce, ale také ovlivňují činnost vnitřních orgánů.

Čínské koule

Čínské koule stimulují akupunkturní body

Čínské koule pracují na principu odlišných tónin, které při pohybu vyvolávají. Tím, že kuličky v rukou držíte a cvičíte s nimi, tak dochází ke stimulaci akupunkturních bodů, které jsou na dlani.

Reflexní zóny ruky jsou ve vztahu téměř s každým orgánem a při otáčení kuliček se všechny zóny dobře promasírují. Zejména intenzivní tlak a hnětení vnější strany zápěstí, bříška palce a celé plochy ukazováčku působí na vnitřní orgány velmi intenzivně. Kuličky tak využívají akupresuru, která je založena na stimulaci aktivních bodů tlakem. Pomocí dlaní masírujete tak vnitřní orgány a vyrovnáváte činnost obou mozkových hemisfér. To znamená, že mají vliv jak na psychické, tak fyzické zdraví. Čínské koule jsou tady také od toho, aby vás zbavily vnitřní tenze a podpořily (nejen) relaxaci.

Čínské koule či kuličky

Léčebné účinky čínských masážních koulí byly objeveny už za vlády dynastie Ming ve 14. století. Čínské koule či kuličky mají odlišné průměry, vzhled a materiál (kov či kámen). Menší kuličky se doporučují pro začátečníky, ženy a menší dlaně (průměr 35mm) a pro pokročilé uživatele a větší mužskou dlaň čínské koule (velikost 40 mm). Kuličky jsou vždy v páru zdobeny tradičními čínskými motivy a uloženy v dřevěné krabičce.

Nevyrovnané mozkové hemisféry podpoří čínské koule

Činnost mozkových sfér je nevyrovnaná, často dochází k jednostrannému zaměření a zatěžování. Cvičením a převalováním kuliček v dlani slyšíte odlišné vydávání tónů kuliček, které vás nutí k synchronizování tónů a rytmu. Navíc jedna dlaň bude méně šikovná a bude potřebovat více trpělivost a cviků. Říká se, že každodenním několikaminutovým cvičením a válením kuliček po dlani, děláte pro své psychické a fyzické zdraví opravdu hodně.

Předcházet nemocem pomocí čínských kuliček?

Chápaní zdraví a nemocí je odlišné pro moderní západ a východní kultury. Východní kultury a Čína zná tradiční čínskou medicínu, kdy nemoc nelze oddělit od člověka, protože „vše souvisí se vším”. Nemoc je chápána jako důsledek nesprávného jednání a nezdravé životosprávy, a toho, že se člověk dostatečně nevěnoval nevěnoval sám sobě a svému zdraví.

Čínské kuličky mají terapeutické schopnosti, podporují energii stimulováním akupunkturních bodů v dlani. Bude se to zdát neuvěřitelné, ale blahodárné působení čínských kuliček na zdraví je pestré. Sahá od působení na dýchací ústrojí, trávicí trakt, krevní oběh až po nemoci nervové soustavy. 

Vibrační a zvuková terapie čínských koulí

Vibrační a zvukové tóny mohou také působit na naše vnímání a zdraví. V dutině kuličky se totiž nachází ještě jedna, menší kulička a spirálovitá pružina ve tvaru kužele. A to má za následek, že kuličky při pohybu vibrují a vydávají melodický zvuk. Terapie pokračuje: skrze sluch.

Osobité cviky s čínskými kuličkami

K čínským koulím najdete návod, jak s nimi pracovat. Nicméně pro používání kuliček je vhodná samostatnost a vlastní tvůrčí fantazie, která vás povede k cestě k vytvoření si vlastní techniky. Pokud se kuličky nebudou vzájemně dotýkat, dojde k zvláštnímu napětí, protože to bude vyžadovat určitou techniku zvládnutí. Možná vás povede také melodický a vibrační zvuk.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 2.5 Počet: 2 Nejlepší: 4 Nejhorší: 1

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies