Dieta plná bílkovin

Základem tzv. bílkovinové diety je strava s nízkým obsahem kalorií a vysokým obsahem bílkovin. Nejen, že vám pomůže zhubnout, ale navíc sníží hladinu cholesterolu v krvi a přispěje tak zdraví vašeho srdce.

Falafel s ozdobnou květinou

Bílkovinová dieta – jak funguje

Bílkovinová dieta je založena na pokrmech s vysokým obsahem bílkovin, což jsou především těstoviny, rýže, sója, mléko, kuřecí maso a zelenina. Jídelníček může pro zvýšení efektu zahrnovat i vysokobílkovinové sušenky. Nezbytnou součástí této diety je také dostatek pohybu a neslazených tekutin. Také sladká jídla je třeba úplně vypustit.

 

 

Bílkovinová dieta - na co si dávat pozor

Pokud budete striktně dodržovat zásady bílkovinové diety, výsledek se brzy dostaví. Protože ale v dietě nejsou zastoupeny všechny prvky důležité pro organismus člověka, nedržte tuto dietu déle než dva týdny. Po jejím ukončení je třeba dodržovat zásady zdravé výživy a nevracet se k původním stravovacím návykům. Jinak hrozí jo-jo efekt .

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies