Dieta plná bílkovin

Základem tzv. bílkovinové diety je strava s nízkým obsahem kalorií a vysokým obsahem bílkovin. Nejen, že vám pomůže zhubnout, ale navíc sníží hladinu cholesterolu v krvi a přispěje tak zdraví vašeho srdce.

Falafel s ozdobnou květinou

Bílkovinová dieta – jak funguje

Bílkovinová dieta je založena na pokrmech s vysokým obsahem bílkovin, což jsou především těstoviny, rýže, sója, mléko, kuřecí maso a zelenina. Jídelníček může pro zvýšení efektu zahrnovat i vysokobílkovinové sušenky. Nezbytnou součástí této diety je také dostatek pohybu a neslazených tekutin. Také sladká jídla je třeba úplně vypustit.

 

 

Bílkovinová dieta - na co si dávat pozor

Pokud budete striktně dodržovat zásady bílkovinové diety, výsledek se brzy dostaví. Protože ale v dietě nejsou zastoupeny všechny prvky důležité pro organismus člověka, nedržte tuto dietu déle než dva týdny. Po jejím ukončení je třeba dodržovat zásady zdravé výživy a nevracet se k původním stravovacím návykům. Jinak hrozí jo-jo efekt .

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies