Floating – relaxace ve stavu beztíže

Dovedete si představit, že ležíte ve stavu beztíže a necháváte se unášet v neskutečně hluboké relaxaci až do stavu euforie? To, co se zdá jako sci–fi, je skutečnost. Díky vodoléčebnému zařízení floating tento pocit můžete okusit i vy.
Rozbouřené moře
Vodoléčebné zařízení floating objevené v 50. letech v USA sloužilo dříve kosmonautům pro imitaci stavu beztíže. Dnes si toto zařízení můžete vyzkoušet i vy.

Co je floating?

Floating je relaxační technika založená na principu beztížného plavání a napodobení prostředí Mrtvého moře. Nabízí okamžité uvolnění těla, zvláště svalů a kloubů, ale také uvolnění duše.

Jak floating funguje?

Do floatační nádoby se vejde 550 litrů vody, ve které je rozpuštěno 350 kg soli z Mrtvého moře. Tato koncentrace soli umožňuje beztížně plavat na hladině, bez jakékoliv pohybové aktivity. Stav beztíže spolu s optimální teplotou lázně vytváří dokonalé podmínky pro relaxaci a regeneraci sil. Kromě minerálů z Mrtvého moře na člověka po dobu jedné hodiny působí také masážní trysky a relaxační hudba.

Floating tank – oáza klidu

Floatační nádoba připomíná obrovskou vanu ve tvaru vejce či dělohy. Prostor vany je při floatingu uzavřen a člověk je tak oddělen od vnějších vjemů.

Léčivé účinky floatingu

Během floatingu se krevní tlak stabilizuje, vylučování odpadních látek je urychleno. Člověk je hluboce uvolněn, neboť leží v nejideálnějším tvaru pro absolutní relaxaci. Díky tomuto hlubokému až meditačnímu uvolnění dochází k celkovému zlepšení zdravotního stavu a ke zvýšenému vyplavování endorfinů – hormonů dobré nálady. Někteří lidé popisují až euforický pocit štěstí.

Pro koho je floating určen?

Floating je určen pro všechny, kteří si chtějí opravdu odpočinout a setřást ze sebe stres a napětí. Je vhodný pro lidi s téměř jakýmkoliv onemocněním.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies