Mrtvé moře - zdraví i krása

Zázračné účinky bahna a soli Mrtvého moře. Využití léčebných účinků při léčbě kožních onemocnění, při alergiích. Vyzkoušejte účinky Mrtvého moře i v kosmetice. Solné jeskyně - Mrtvé moře u nás.

Písek padající mezi prsty

Bahno z Mrtvého moře

je přírodní kosmetická surovina s viditelně příznivými účinky na pleť. Za bahnem z Mrtvého moře nemusíte cestovat až k samotnému zdroji, v současnosti se kosmetické firmy zaměřili na výrobu spousty výrobků s jeho obsahem. Bahno z Mrtvého moře je směsí minerálů, organických složek z pobřeží a ostatních půd.

Bahno z Mrtvého moře - co umí?

Přípravky z bahna Mrtvého moře mají zázračné účinky. Bahno z Mrtvého moře je ojedinělé na celém světě, má řadu použitelných aplikací. Dokáží rozjasnit tón pleti, odstranit odumřelé buňky, čistí pleť do hloubky. Přitom zásobuje pokožku stopovými prvky a minerály.

Dá se použít i jako zábal na vlasy, kdy přípravek z bahna vyživí vlasovou pokožku. Bahno se používá i v případech léčení svědivosti pokožky hlavy a při nadměrném vypadávání vlasů.

Mrtvé moře - pár informací

Mrtvé moře je v podstatě bezodtoké solné jezero s vysokou koncentrací solí (až 40%). Voda se z něj ve velkém množství uvolňuje formou páry. Koncentrace solí a minerálů se tím zvyšuje, a to má za následek tolik známé účinky soli z Mrtvého moře. Oblast Mrtvého moře je známá i malým množstvím srážek a vysokou sluneční aktivitou.

Voda v Mrtvém moři obsahuje okolo 20 druhů minerálů, hlavně jód, hořčík, vápník, sodík a draslík, proto je ideální k léčbě všech kožních problémů. Tyto minerály také můžete nakoupit v potravinových doplňcích.
Sůl z Mrtvého moře působí i relaxačním účinkem a příznivě působí při kloubních potížích a únavě svalů.

Sůl z Mrtvého moře

Mrtvé moře působí jako zdravotní středisko pro krásu a zdraví. Léčebné vlastnosti Mrtvého moře jsou všeobecně známy a uznávány.

Solné jeskyně - sůl z Mrtvého moře na dlani

Nemusíte jezdit až k moři - mikroklima oblasti Mrtvého moře si můžete dopřát i u nás - v tzv. solných jeskyních. Klima v solné jeskyni je nasyceno mikročásticemi suché soli a je mimořádně intenzivní.

 

Pobyt v solné jeskyni

Pobyt v solné jeskyni doporučují přední odborníci - kožní lékaři, alergologové, pediatři. Pobyt v solné jeskyni z mořské soli patří k léčebným prostředkům s minimálním rizikem pro organismus.

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies