Halloween - All Hallow´s Day

Halloween patří v Americe mezi nejoblíbenější svátky. Děti převlečené za strašidelné bytosti pobíhají od domu k domu a dostávají sladkosti. Málokdo však zná skutečnou podstatu tohoto svátku.

Vyřezaná dýně se svíčkou uvnitř

Halloween a jeho historie

Halloween je svátek, jehož původ sahá až do období starých keltů. Tehdy lidé na prvního listopadu svítili na cestu duším mrtvých, a to lucernami vyrobenými z dýní - poznejte účinky dýňových semínek. Věřili, že v noci ze 31. 10. na 1. 11. se duše mrtvých vracejí domů. Noci se říkalo Samhain, což znamená konec léta.

Od Samhainu k Halloweenu

Jakmile se k moci dostala církev, svátek byl zakázán a nahrazen Svátkem všech svatých. Mnozí lidé ale Samhain slavili déle, a proto se oba svátky spojili v jeden a vesničané mu začali říkat Halloween (v originále však All Hallow´s Day). 

Halloween v Americe

Mnoho lidí Halloween spojuje s Amerikou, ale zde se svátek začal slavit až poté, co sem přijeli evropští osadníci. Svátek se stal velmi oblíbeným a lidé zde zdobí domy dýňovými svítilnami a pečou koláče dodnes. Děti se převlékají za strašidla a chodí od domu k domu.

Halloween po česku - dušičky

V Evropě se Halloween slaví jako dušičky. Tato vzpomínka na zemřelé se slaví 2. listopadu. Zapalují se svíce na hrobech, přináší květiny a věnce. Lidé vzpomínají na ty, kteří už nejsou mezi námi.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies