Homeopatie

Homeopatie dnes představuje nejrozšířenější obor alternativní léčby ve světě. Využívá mnoho různých přírodních látek, rostlin, minerálů či živočišných produktů v silně zředěném stavu, do kterého jsou uvedeny zvláštními postupy.
Lahvičky léků

Homeopatie – historie

Homeopatie má 200 let starou historii, která začala objevy Samuela Hahnemanna (otec homeopatie). Ten svým pacientům nabízel nový systém, který měl tělu pomoci k tomu, aby se vyléčilo samo. Před tím několik let dělal pokusy na sobě, své rodině nebo přátelích. Vyzkoušel tak celou řadu ředěných látek, které byly pouze přírodního původu.

Homeopatie – o co jde?

Homeopatie je léčebná metoda, která bere v úvahu celého člověka a léčba probíhá zároveň na všech úrovních, jak fyzické, tak duševní i citové. Homeopat se na člověka dívá jako na celek a nerozděluje ho podle odborností, jak je tomu v klasické medicíně. Vždy léčí celého člověka a ne jen aktuální projev onemocnění.


Ve zjednodušené podobě může být homeopatie praktikována i jako domácí léčba či samoléčba podle příruček, ve kterých naleznete vhodná homeopatika na různé nemoci, stavy a potíže.

Homeopatie – postavení v České republice

V České republice je homeopatie zadána platným Zákonem o léčivech. Ten homeopatii uznává jako řádnou metodu léčby a homeopatický lék definuje jako specifický přípravek, který podléhá zvláštnímu režimu registračního řízení.


Homeopatika jsou v České republice registrovány Státním ústavem pro kontrolu léčiv, který je orgánem Ministerstva zdravotnictví ČR.


Homeopatie byla oficiálně uznána za metodu léčby v roce 1993. Podle zákona mohou homeopatii vykonávat jen osoby, které mají oprávnění léčit.

Homeopatika

Homeopatika jsou přípravky, které neobsahují žádné škodlivé látky a na lidský organismus působí tím nejjemnějším způsobem. V případě, že jsou homeopatika zvoleny správně, způsobují nenásilné a přirozené zlepšení nebo úplné vyléčení akutních i chronických obtíží.

Zde si můžete přečíst o akupresuře

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies