Jablka v županu - nedělní sladké pokušení

Jablka jsou velmi zdravým a chutným ovocem, ale po čase mohou omrzet. Způsobem jejich obměny jsou jablka v županu. Aby vám opravdu chutnala, můžete přidat i rozinky nebo vlašské ořechy.

Různě zbarvená jablka

Jablka v županu – pečená v troubě

Ingredience

500 g jablek, 250 g listového těsta, 50 g moučkového cukru, trocha skořice, 1 vejce, 20 g rozinek

Postup

Listové těsto rozválejte na tenký plát a rozkrájejte jej na čtverce. Oloupejte jablka a zbavte je jádřinců. Položte je na jednotlivé čtverce těsta a do míst po jádřincích vložte spařené rozinky smíchané s cukrem a se skořicí (jadřince můžete vyplnit také marmeládou nebo oříšky). Cukrem a skořicí posypejte také celá jablka a pak je obalte do listovým těstem. Cípy těsta křížem dobře spojte, aby se při pečení nerozevřely a celá jablka pak potřete vejcem.

 

Upečte je v horké troubě dozlatova. Nejdříve je prudce zapečte a potom pomalu dopékejte. Po upečení jablka posypte moučkovým nebo vanilkovým cukrem.

 

Máte-li letošní úrodu jablek opravdu bohatou, proměňte jablka ve sladkou pochoutku na zimu. 

Jablka v županu – pečená na pánvi

Ingredience

2 jablka, 1 vejce, 2 lžíce mouky, olej, trocha skořice a moučkového cukru

Postup

Pokud nemáte čas na zapékaní jablek v troubě, můžete zkusit rychlejší variantu. Rozkrojte jablka na několik částí, nejlépe na hrubší plátky. Zbavte je jádřinců, posypte cukrem a skořicí, obalte ve směsi vejce a mouky a na oleji z obou stran opečte do růžova. Po upečení je můžete ještě posypat vanilkovým cukrem. Pro zjemnění těsta do něj můžete přidat trochu mléka nebo smetany.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies