Jablka v županu - nedělní sladké pokušení

Jablka jsou velmi zdravým a chutným ovocem, ale po čase mohou omrzet. Způsobem jejich obměny jsou jablka v županu. Aby vám opravdu chutnala, můžete přidat i rozinky nebo vlašské ořechy.

Různě zbarvená jablka

Jablka v županu – pečená v troubě

Ingredience

500 g jablek, 250 g listového těsta, 50 g moučkového cukru, trocha skořice, 1 vejce, 20 g rozinek

Postup

Listové těsto rozválejte na tenký plát a rozkrájejte jej na čtverce. Oloupejte jablka a zbavte je jádřinců. Položte je na jednotlivé čtverce těsta a do míst po jádřincích vložte spařené rozinky smíchané s cukrem a se skořicí (jadřince můžete vyplnit také marmeládou nebo oříšky). Cukrem a skořicí posypejte také celá jablka a pak je obalte do listovým těstem. Cípy těsta křížem dobře spojte, aby se při pečení nerozevřely a celá jablka pak potřete vejcem.

 

Upečte je v horké troubě dozlatova. Nejdříve je prudce zapečte a potom pomalu dopékejte. Po upečení jablka posypte moučkovým nebo vanilkovým cukrem.

 

Máte-li letošní úrodu jablek opravdu bohatou, proměňte jablka ve sladkou pochoutku na zimu. 

Jablka v županu – pečená na pánvi

Ingredience

2 jablka, 1 vejce, 2 lžíce mouky, olej, trocha skořice a moučkového cukru

Postup

Pokud nemáte čas na zapékaní jablek v troubě, můžete zkusit rychlejší variantu. Rozkrojte jablka na několik částí, nejlépe na hrubší plátky. Zbavte je jádřinců, posypte cukrem a skořicí, obalte ve směsi vejce a mouky a na oleji z obou stran opečte do růžova. Po upečení je můžete ještě posypat vanilkovým cukrem. Pro zjemnění těsta do něj můžete přidat trochu mléka nebo smetany.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies