Jde hubnout zdravě a pohodlně - 1.díl

Jaké hrozí zdravotní rizika lidem, kteří trpí nadváhou a nebo obezitou? Studie ukazují, že snížení hmotnosti již o několik kilogramů je okamžitě viditelné na úpravě zdravotního stavu.

Žena s rukou ve vlasech

1. Hlavní zásada je: Nemít doma mnoho jídla

Odpovědi na otázku jestli jde hubnout zdravě a pohodlně se budou asi hodně lišit, ale určitě se najde hodně takových, kteří nám potvrdí, že to vyzkoušeli a že to jde.

Doktorka Hudečková má na hubnutí zdánlivě jednoduchý recept: „Zdravý člověk, pokud chce zhubnout, musí jíst maximálně 5 000 KJ denně. Ono to sice jde i se 6 000 KJ. Ale pak většinou hubnete tak pomalu, že vás to nebude bavit,” říká doktorka Hudečková, která má obrovské zkušenosti s různými věkovými skupinami i pacienty.

Vyzkoušelo si nás to několik. A jak jsme dopadli?

Podle slov jedné zdravotní sestřičky, která si tento postup nejen na vlastní kůži vyzkoušela, ale i s úspěchem dokončila nesmíte mít doma žádné jídlo navíc: „Kupovala jsem si vždycky potraviny jen na jeden den. A jednou, když jsem večer znovu prohlédla ledničku i potravinovou skříň a po sté si ověřila, že doma už není nic, co bych si u televize dala, narazila jsem na kilový sáček se strouhankou. Prostě jsem ho sežrala. A celý.”

Je možné si z toho vzít nějaké poučení?

Nedělejte si doma zbytečné zásoby!

Pro všechny lidi s nadváhou a především pro děti jsou dobroty ve formě tyčinek, čokolád, sušenek velkým lákadlem a velkým kalorickým nebezpečím.

Tedy jedna z hlavních zásad je : Nemít doma zbytečně mnoho jídla. A zkuste se zatím rozmyslet, jestli se s námi a s podporou Naturik nepustíte do pětitisicového hubnutí.

V příštím článku se podíváme na další „budoucí hubeňoury” a na to, čím lze hubnutí a vůli podpořit.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies