Jde hubnout zdravě a pohodlně - 3. díl

Jaké hrozí zdravotní rizika lidem, kteří trpí nadváhou a nebo obezitou? Studie ukazují, že snížení hmotnosti již o několik kilogramů je okamžitě viditelné na úpravě zdravotního stavu.

Žena sedící na pohovce

3. Jak je to s pitným režim při hubnutí

Především si dnes opravdu můžete vybrat, co a jak budete při dietě pít. Jsou diety, při kterých se dokonce alkohol doporučuje a bývaly dokonce lázně s hubnoucími programy, kde se ordinoval sice omezený sortiment a množství jídla, zato téměř neomezené množství vína.

V žádném případě se nenechte zmást tím, že sportovci nebo modelky, když potřebují rychle, ale opravdu rychle shodit, používají k tomu diuretika (léky způsobující zvýšené vylučování vody z organismu). Takoví lidé si svého zdraví neváží a riskují je pro krátkodobé příjmy, kterými se živí. To není naše cesta, takto se ke svému zdraví chovat nemůžeme. Podívejme se na hubnutí z trochu jiného úhlu a ejhle. Vždyť my hubneme především proto, abychom byli zdraví. Krása už pak přijde sama.

Takže pokud hubneme kvůli tomu abychom byli zdraví musíme nejen zdravě jíst, ale i zdravě pít. Samotná voda, rozhodně k pití nestačí. Vysokokalorické nápoje, byť to jsou třeba ovocné šťávy, se k pravidelnému pití nehodí vůbec.

Co minerální vody? Vynikající nápad. Zdá se, že je to to pravé řešení, ale kterou vodu si vybrat? Jak často je střídat. A tady je opravdu těžká odpověď. Tak si snad řekneme jenom základní pravidla, která opravdu platí. Za prvé, pozor na minerální vody s vysokými obsahy solí - ty se ke každodennímu pravidelnému pití opravdu nehodí a to především proto, že je snáší málokterý organizmus.

Druhé hlavní pravidlo: Střídejte minerální vody co nejčastěji. Vyhnete se tím jednostranné zátěži organizmu vznikající pravidelným příjmem některých z prvků, které minerálky obsahují.

Pravidlo třetí? Vždyť mi místo rady, kterou pít především varujeme, kterou nepít. Víte co? Co tak sáhnout po produktu, který dokáže doplnit vašemu organizmu maximum potřebných prvků a minerálů a nezatěžuje jej přitom nadbytečnými solemi. Známe takový? 

Že jsme vynechali čaje? Správná poznámka. Existuje celá řada čajů, která se k našemu programu hodí a ty si probereme příště.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies