Koupelové oleje potěší duši i tělo

Koupelové oleje zanechávají pokožku nejen hedvábně hladkou a vláčnou, ale také probudí vaše smysly a potěší vaši duši. Do jaké koupací olejové lázně se naložit? A v čem tkví přednosti koupelových olejů?

Zapálené svíčky položené na okraji vany

Koupel v oleji jako rituál

Celodenní práce a stres vyžaduje pozastavení a spočinutí. Takové spočinutí nabízí koupelna, kde s oblibou provádíme očistný rituál. O to více se můžeme těšit na voňavou koupel provoněnou olejem, která nás dostane do pohody a potěší unavené tělo a mysl.

Koupelové oleje nejsou totéž jako voňavé bublinky pěny

Koupelová lázeň byla od nepaměti zpříjemňována nejrůznějšími přísadami – bylinnými i rostlinnými. Známá je také přísada medu a mléka. Moderní doba se nám snaží koupel „nabublat” i provonět, ale to si žádá důmyslnou chemickou laboratoř. A to není nic pravého pro naši pokožku, protože takové výrobky mají tendenci zbavovat ji ochranného lipidového filmu.

Není olej jako olej v olejové koupeli

Na trhu se objevuje řada olejů, ale i tady platí zásada vybírat obezřetně podle složení. Základem mohou být minerální oleje, které se vyrábějí z ropy a tudíž neobsahují cenné láky, nebo oleje rafinované, které se však získávají při vysokých teplotách. Při výběru koupelového oleje bychom měli také dávat pozor na syntetické parfemace, syntetické konzervanty a barviva.

Koupat se jen v koupelovém oleji lisovaném za studena

Ideální je, aby koupelový olej obsahoval olej lisovaný za studena. Při této technologii zůstávají zachovány všechny nezbytné cenné látky. Aby si pochutnaly i čichové smysly jsou do koupelových olejů přidávány i esenciální oleje, které dodají tu pravou vůni s nezaměnitelnými účinky pro lidský organismus.

Proč právě koupelové oleje

  • Zanechají vaši pokožku natolik hladkou, jemnou a vláčnou, že už nebudete potřebovat žádné pěsticí přípravky.
  • Zregenerujete svou pokožku, neporušíte její přirozený lipidový filtr a kožním problémům nedáte šanci.
  • Vaše pokožka bude hydratovaná a provoněná.
  • Koupelové oleje nepění a jsou vhodné i do vířivých van.
  • Koupelové oleje vás zbaví svalového i duševního napětí a umožní lepší vylučování toxinů z těla, což se může hodit i při kocovině…

Koupelový olej podle příležitosti

Všechny koupelové oleje se vyrábějí z pečlivě vybraných rostlin a čerpají tak z jejich blahodárných schopností. Účinky léčivých rostlin se předávají z generace na generace a využívá se jich hojně v aromaterapii. Setřeste ze sebe nervozitu koupelovými oleji z: červeného pomeranče, jalovce, mandarinky, růžového dřeva, ylang.. Pomozte unaveným nohám pomocí eukalyptu, heřmánku, jalovce, rozmarýnu… Ať už vyberete jakkoliv - potěšíte tělo i ducha.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies