Nakládaný hermelín

Nakládaný hermelín je pochoutkou k masu, pečivu i chlebu. Hodí se k vínu i pivu a nenechá žádné chuťové buňky v klidu. Přinášíme vám dva jednoduché recepty na nakládaný hermelín neobyčejné chuti.

Kolečka hermelínu s květinou

Nakládaný hermelín s feferonkami

Ingredience

2 hermelíny, 2 cibule, 3 stroužky česneku, feferonky, grilovací koření, Tabasco, olivový olej

Postup

Hermelín podélně rozkrojte a potřete směsí prolisovaného česneku a grilovacího koření. Nakrájejte nadrobno cibuli rozdělte ji na pět dílů. Na dno zavařovací sklenice rozprostřete jeden díl cibule, plátek Hermelínu a zakápněte Tabascem. Na Hermelín dejte další díl cibule, znovu zakápněte Tabascem a takto postupujte dokud nebude sklenice plná. Mezi vzniklá místa vkládejte feferonky. Nakonec vše zalijte směsí oleje a grilovacího koření. Láhev zavřete a uložte na čtyři až pět dní do chladu.

Nakládaný hermelín s chilli papričkami

Ingredience

2 hermelíny, 2 stroužky česneku, chilli papričky, chilli koření, bobkový list, tymián, celý pepř, nové koření, olej

Postup

Připravte si směs z jednoho rozmačkaného česneku a chilli koření, touto směsí potřete půlku podélně rozříznutého hermelínu a přiklopte druhou půlkou. Hermelíny naskládejte do lahve od okurek až po samý okraj a do vzniklých mezer vložte chilli papričky. Jednotlivá patra prokládejte bobkovým listem. Na pánvi rozehřejte trochu oleje a přidejte koření (bobkový list, tymián, celý pepř, nové koření), které trochu prohřejte. Jakmile olej zchladne, nalejte jej na hermelíny a láhev dolejte čistým olejem. Po čtyřech až pěti dnech můžete hermelín konzumovat. Nejlepší je k pivu a vínu.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies