Penicilin
Penicilin, první účinné antibiotikum, byl objeven roku 1928. Dokázal zachránit milióny životů. Ale není se čemu divit, když má silné účinky nejen proti bakteriím stafylokoků, ale i proti streptokokům, bakteriím záškrtu, meningokokům a ke všemu nemá žádné negativní účinky na lidský organismus.
Atomová bomba
Na výrobě první atomové bomby se podíleli ti nejlepší vědci, kterými byli například Albert Einstein, Robert Oppenheimer či Enrico Fermi. První zkušební výbuch byl pak proveden 16. července 1945 v 5:30 hodin v poušti Nového Mexika.
Antikoncepční pilulka
Roku 1951 se americkému vědci Carlu Djerassimu podařilo vyrobit hormon norethisteron, jenž se stal základem antikoncepčních pilulek. S myšlenkou hormonální antikoncepce však přišel jako první Ludwig Haberlandt, v počátku dvacátých let, který vycházel z faktu, že žena v období těhotenství znovu neotěhotní, jelikož její vaječníky produkují hormon progesteron. Poprvé se antikoncepční pilulka objevila v roce 1960 v Americe.
Struktura DNA
Anglický vědec Frederick Griffiths zjistil roku 1928, že základem našich genů je chemická látka, která byla v pozdějších letech identifikována jako DNA (deoxyribonukleová kyselina). Tento objev otevřel zejména medicíně nevídané možnosti.
Počítač
První programovatelný počítač (Z3) sestrojil němec Konrád Zuse a to již v roce 1941. Tento počítač měl 2600 telefonních relátek, jeho rychlost byla 50 aritmetických operací za sekundu a pracoval ve dvojkové soustavě.
Mobilní telefon
První mobilní telefon byl představen roku 1946 v Americe. Jednalo se však o radiotelefon, který byl montován do automobilů a využíval šest kanálů v pásmu 150 MHz. Tyto mobilní radiotelefony odstartovaly další výzkumy v oblasti bezdrátových přenosů a v prosinci 1947 byl zveřejněn první popis principů mobilní sítě. Více o mobilních telefonech a technice ZDE.
Diskuze