Paruky a vše o nich

První paruka se poprvé objevila roku 1640 na francouzském dvoře Ludvíka XIV. a brzy nato se stala znakem majetku a moci. Dnes je tomu ovšem jinak, paruky se vyrábí hlavně pro zkrášlení osobnosti.
Žena s červenými vlasy

Paruky – historie

Paruka poprvé objevila světlo světa v roce 1640 ve Francii a brzy se stala znakem moci a majetku. V té době se vyráběla z vláken ovčí vlny a kadeřníci pudrovali, aby byla co nejbělejší. Paruky byly jakýmsi symbolem vznešenosti a jejich nošení bylo dokonce stanoveno zákonem.

Paruky – dnes

V dnešní době se paruky nevyrábějí proto, aby zdůraznily majetnost, ale v první řadě pro zkrášlení. Nosí se takové paruky, které vypadají jako opravdové vlasy, barevné paruky na karnevaly a párty či příčesky.

Paruky – rozlišení

Paruky se rozlišují podle toho, jaký typ vlasů se na jejich výrobu používá. Co můžete s přibývajícím věkem od svých vlasů čekat? Můžou to být vlasy umělé, pravé, mix umělých a pravých, vlasy asijské, indické nebo evropské, čímž vzniká nepřeberné množství účesů i barevných kombinací.


  • Umělé vlasy – vlasy jsou barevně stálé a vyžadují minimální péči. Nepůsobí však dojmem jako pravé vlasy
  • Mix umělých a pravých vlasů – vlasy jsou barevně stálé a velmi dobře drží tvar střihu. Ovšem jejich světlejší odstíny nepůsobí nejpřirozeněji
  • Vlasy indické – vlasy se snadno udržují, ale jsou vhodné pro tmavé odstíny
  • Vlasy evropské – vlasy jsou vhodné pro světlejší odstíny, mají tendenci k zacuchávání

Dále se paruky rozlišují podle způsobu jejich úpravy. Vlasy mohou být vetkány ručně či strojově.

Paruky – jak je nosit

Paruka se v první řadě musí stát součástí vaší osobnosti. Pokud ji chcete nosit denně, měla by ladit se skutečnou barvou vašich vlasů. Snadněji tak zamaskujete jemné vlasy, které dorůstají.


Paruka nesmí být nijak nepříjemná, prostě byste o ni neměli vědět. V dnešní době existuje mnoho firem, které nabízí výrobu paruk na zakázku. Klienti si určí barvu vlasů, druh vlasů, střih a úpravu. Běžnější paruky se pak dají upravovat pomocí gumiček.

Paruky – cena

Cena paruk, které jsou běžnější, se pohybuje kolem 3 000 korun. Dražší paruky se mohou vyšplhat až k 10 000 a více. Jestliže potřebujete paruku ze zdravotních důvodů, máte možnost získat slevu.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.3 Počet: 4 Nejlepší: 4 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies