Věk a délka vlasů

Délku vlasů přizpůsobujeme nejen podle trendů, které v účesech letí, ale také podle typů tváře, podle naší nálady, podle kvality vlasů apod. Souvisí však délka vlasů také s věkem?
Žena s krátkými vlasy

Věk a délka vlasů – záleží na vás

Stěží byste hledali předpisy nebo ideály krásy, které by se mohly vztáhnout na určitý věk (víte, kolik vám je doopravdy?). Nejvíce záleží na individuálních oblibách – co se vlasů týče. Někdo volí krátké střihy vlasů již od mládí a dlouhé vlasy si nenechá nikdy narůst. Jiný se zase nevzdá dlouhých vlasů ani v pokročilém věku. Jde především o to, jakou délku vlasů preferujete a jakému stylingu dáváte přednost. Důležité pro všechny účesy, krátké i dlouhé, je o vlasy optimálně pečovat.

Věk a délka vlasů – dlouhé vlasy

  • Ženy se často po čtyřicítce přiklánějí ke krátkým vlasům, ale dnes už neplatí, že by žena měla – spolu s věkem – své vlasy zkracovat.
  • Je to věc vaší osobnosti, tvaru obličeje a kvality vlasů, zda budete nosit dlouhé, polodlouhé nebo krátké vlasy.
  • V pozdějším věku však mají vlasy tendenci více se lámat, ztrácet svou pružnost a řídnout, proto je důležitý správný střih vlasů. Máte vlasy kudrnaté? Pečujte o ně správně...více zde.
  • Pokud žena ve vyšším věku volí ohon, dává tak na odiv své kontury obličeje, což může také přitáhnout pozornost k vráskám.
  • Ohon, který omlazuje, nechává ležérně spadat po stranách pramínky vlasů. Jistá nedbalost při sepínání copu vytváří mladistvý vzhled.

Věk a délka vlasů – polodlouhé vlasy

Polodlouhé vlasy, tedy délka mezi bradou a rameny, jsou ideálním kompromisem pro každý věk. Tato délka vlasů v sobě zahrnuje nespočet variant střihů a jejich možných úprav. Kratší střihy dodají vlasům objem a pevnost. Na problémy s vlasy vyzkoušejte unikátní metodu - vlasový laser!

Věk a délka vlasů – kratší vlasy = mladší?

  • Krátké vlasy dlouho platily za všemocný lék pro ženy, kterým už dávno minula dvacítka. Ženy podléhaly úsudku, že krátký účes neodmyslitelně patří k dámám ve starším věku.
  • Dnes se již žádné takové hranice mezi účesem a věkem nedělají, naopak krátce sestřižené vlasy jsou teď trendy pro stále mladší ženy a dívky.
  • Naproti tomu volně odstupňovaný a ležérně stylizovaný účes, při němž si vlasy ponechávají svou přirozenou volnost, může způsobit, že i žena kolem šedesátky vypadá o mnoho let mladší. Nechte si na temeni a po stranách hlavy dost dlouhé vlasy, abyste mohly obměňovat styling: jednou si necháte padat vlasy do tváře, jindy je zase sčešete za uši nebo podtočíte.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies