Squash a ohrožení zraku

Squash je jedna z her, která nejvíce ohrožuje naše oči. Při zásahu míčku nebo rakety může dojít i k oslepnutí. Jednoduchou prevencí jsou přitom ochranné brýle - v západní Evropě naprostá samozřejmost, u nás bohužel vyjímečnost.
Muž na kurtu se squashovou raketou

Squash a nebezpečí poškození zraku

Hrajete rádi squash? A používáte brýle? Ne? Hazardujete se svým zdravím, respektive se zrakem! Squash je totiž jedna z nejnebezpečnějších her, kdy nejčastěji bývají poraněny oči zásahem míčku nebo raketou. Většinou se jedná o tzv. těžká kontuzní poranění zraku. Kontuzní poranění jsou taková, která byla způsobena tupým předmětem, např. squashovým míčkem, který má malý průměr. Squashový míček je menší než míček tenisový. Tenisový míček se při zásahu oka zastaví o okraj očnice, squashový míček nikoli.

Ochrana před poraněním očí - ochranné brýle

U malých míčků je riziko poranění oka velké, proto by nejen profesionální squashisté, ale i rekreanti měli používat ochranné brýle. Ty snižují riziko oslepnutí nebo těžké vady očí při nehodě až o 60 %! V případě zasažení oka míčkem nebo raketou, může být zrak poškozen natolik, že dojde k oslepnutí. V západní Evropě je používání brýlí při squashi naprostou samozřejmostí, u nás se jedná spíše o výjimky. Přitom zrak je nenahraditelný. Nejlevnější kvalitní brýle stojí asi 1000,-Kč, což je určitě menší cena než všechny nepříjemnosti po úrazu.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies