Vitamíny a minerály pro sexuální funkce

Pokud chcete, aby vaše sexuální funkce pracovaly, tak jak mají, je důležitý pravidelný přísun vitamínů a minerálů. Zejména pak hořčík je při poruchách sexuální vitality důležitý.
Dvojice v objetí

Sexuální funkce

Na správných sexuálních funkcích se významně podílí pravidelný přísun, jak jednotlivých vitamínů, tak některých minerálů a prvků.


Například na stravu bohatou na tuky reaguje váš organizmus až 16x vyšší spotřebou hořčíku, než při vyváženém jídelníčku. Hořčík z vašeho metabolismu si, kromě jiných, dále cucají analgetika, laxativa i chemická antikoncepce.


Když pak dojde na sexuální funkce organizmu, které taky potřebují ke správnému fungování hodně hořčíku, není kde brát. A to nemluvíme o cévách, srdci, cholesterolu a kloubech.


Při poruchách sexuální vitality je tedy první na řadě, jak u mužů tak u žen, hořčík.

Kde vzít hořčík?

Hodně hořčíku obsahuje kakao a čokoláda, dále sója a ořechy. Nejmodernější formou, kterou lze do organizmu doplňovat hořčík, jsou koloidní roztoky. Ty obsahují obvykle vyváženou směs minerálů, ze které si organizmus bere i další potřebné složky. Hořčík obvykle obsahují i potravinové doplňky zaměřené na klouby.

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies