Jaký šampón se hodí pro vaše vlasy?
Tak jako si vybíráme šampóny podle typu našich vlasů, je třeba podle téhož volit i ingredience pro přípravu domácího šampónu. Zatímco suché vlasy vám poděkují za přídavek avokáda, černého bezu nebo citrónové trávy, mastným vlasům vyhovuje spíše kopřiva, hřebíček nebo pampeliška. Lupy nejlépe redukuje březová kůra, máta a kopřiva. Na normálně se mastící vlasy můžete použít prakticky jakoukoliv jinou bylinku.
Ingredience do domácího šampónu volte také podle barvy vlasů. Blondýnkám a světlovláskám jednoznačně prospívá heřmánek, tmavovláskám zase kopřiva. Obojí zvyšuje lesk barvy. Zrzky by měly sáhnout po měsíčku.
Jak se dělá bio šampón
Základem domácího šampónu je tekuté marseillské nebo nastrouhané olivové mýdlo. Ve 150 ml převařené vody necháme rozpustit dvě lžičky mýdla, přidáme dvě kapky esenciálního oleje nebo hrst sušených bylinek vybraných podle typu našich vlasů a necháme do druhého dne odstát. Ženy se suchými vlasy mohou ještě přidat lžičku mandlového oleje. V případě sušených bylinek necháme 15 minut louhovat a poté bylinky vyndáme. Přecedíme do čisté vymyté lahvičky a můžeme užívat.
Domácí vlasová kúra za babku
Doma si můžete připravit i regenerační vlasovou kúru pro suché či poškozené vlasy. Stačí smíchat med s troškou olivového oleje a několika kapkami citrónové šťávy nebo jablečného octu. Kúru nechejte na vlasech působit alespoň 15 minut. Regeneračně působí také směs vejce, žloutku a horké vody. Ihned opláchneme. Medová kúra je vhodná spíše pro mastné vlasy.
Diskuze