Zajímavosti z Guinessovy knihy rekordů - 6.díl

Dnešní pokračování zajímavostí a rekordů z celého světa, se bude týkat našich motorových miláčků na čtyřech kolech. Dozvíte se více například o nejkurióznějším setkání příznivců vozů Ferrari...
Červené auto stojící v pustině

Svět - zajímavé setkání vozů Ferrari

Když automobilka Ferrari oslavuje šedesáté výročí, čeká se bezpochyby něco velkého a nezapomenutelného. Oslava proběhla na známém okruhu Silverstone ve Velké Británii. Světový rekord zde padl v nejdelší koloně vozů Ferrari jedoucích za sebou.

 

Vozy od sebe musely být na maximální vzdálenost dvou vozů a ujet minimálně 3,2 kilometrů. Vše se podařilo a rekord mohl být uznán. Cena všech zúčastněných miláčků značky Ferrari dosahovala více než 2,5 miliardy korun. Při konání výročí v Praze dorazila pouhá padesátka vozů, což při srovnání 385 vozů na Silverstonu, je k úsměvné grimase.

Zajímavosti - dva lidé chtějí objet zeměkouli

Johna a Helen Taylor baví lámat rekordy. Oba jsou uznávanými profesionály ve svých odvětvích. John hrál dříve fotbal a běhal, Helen se zabývá výzkumem spotřeby paliva.

 

Po pečlivých výpočtech se rozhodli objet svět s pouhými 24 zastávkami na čerpacích stanicích. Vše by nemělo trvat déle než 70 dní. Volba vozu padla na Golf 1.6 s motorem FSI s přímým vstřikováním.

Taktika je jasná: Při nízkých otáčkách řadit nahoru, to ušetří benzin….

Oba jsou již na cestě dlouhé 28 970 kilometrů, která vede přes Evropu, Asii, Austrálii a Ameriku. Spotřeba se i přes špatné počasí pohybuje pod 5 litrů na 100 kilometrů, rekord byl dokonce 3,91 litrů na 100 kilometrů. Takovéto hodnoty jsou opravdu u sériového vozu fascinující a úspora oproti hodnotám od výrobce jde až k 40 %. Nezbývá než držet palce k úspěšnému dokončení trasy za co nejméně benzínu.

Více o rekordech z celého světa

Zajímavosti z Guinessovy knihy rekordů – 1. díl

Zajímavosti z Guinessovy knihy rekordů – 2. díl

Zajímavosti z Guinessovy knihy rekordů – 3. díl

Zajímavosti z Guinessovy knihy rekordů – 4. díl

Zajímavosti z Guinessovy knihy rekordů – 5. díl

Některé rekordy světa


Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies