5 věcí, bez kterých se v dnešní době neobejdeme

Kdysi nám stačil oštěp k lovení zvěře, řeka jako zdroj vody a kameny pro rozdělání ohně. Dnes vlastníme spoustu ultramoderních věciček, které nám ulehčují a zpohodlňují život. Čtěte, bez čeho se dnešní civilizace neobejde.
Ruka držící mobilní telefon

Elektřina

Co si budeme povídat - dny, kdy jsme si svítili pochodní a jídlo vařili nad ohněm, jsou pryč. Dnes funguje díky elektřině snad všechno. Dlouhodobý výpadek elektřiny znamená okamžité finanční ztráty pro firmy. Ačkoliv se kvůli globálnímu oteplování využívají i alternativní zdroje energie, elektřina je stále pomocníkem číslo jedna.

Internet

S elektřinou úzce souvisí počítače. Počítač je dnes nejen důležitým pomocníkem na mnohých pracovištích, ale také prostředek zábavy a spojení s celým světem – je-li jeho součástí také připojení k internetu. Připojení z internetu využívá v současnosti celá třetina českých domácností.

Mobil

Je to již 35 let od doby, kdy byl zkonstruován vůbec první mobilní telefon na světě. Zatímco tehdejší mobilní telefony sloužily pouze k přenosu hlasu a jejich baterie vydržela sotva půl hodiny, dnešní mobily mají funkce, o jakých se nám tenkrát mohlo jenom zdát. Mobilní telefony se staly nedílnou součástí života nás všech – jsou prostředkem rychlé komunikace a mnohdy nám dokáží zachránit kůži.

TV a set-top-box

Informace z celého světa, zábava, vzdělání, kultura a ještě mnohem více nabízí nejrůznější televizní programy již desítky let. Moderní doba sebou ale přináší moderní přístup a analogové vysílání je proto nahrazováno kvalitnějším digitálním. Pokud nevlastníte televizor s integrovaným digitálním přijímačem, musíte si pro příjem digitálního vysílání pořídit tzv. set-top-box. Digitální vysílání nabízí nejen kvalitnější televizní příjem, ale také více televizních programů.

Dálnice

Špatně udržované silnice druhé a třetí třídy každý rád vymění za mnohem kvalitnější a mnohem rychlejší dálnici. Hustá síť dálnic nám zaručuje rychlé spojení téměř s celým světem.

Další zajímavosti (nejen) ze světa:

Astrální cestování

Počasí – jak jej předpovídat

Syndrom nezdravých budov – SBS

Chůze po žhavém uhlí

Laviny – víte, jak vznikají?

Antrax jako biologická zbraň

Vesmír – slovník pojmů 


Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies