Cvičení s ručníkem

Ručník vám může posloužit jako skvělá cvičební pomůcka, proto neváhejte a zacvičte si s jeho pomocí. Poradíme vám účinné triky pro posílení zad, bříška, stehen, paží a také zadečku.
Barevné poskládané ručníky

Cviky pro pevné nohy

Ručník složíme na šířku i délku napůl a svineme. Lehneme si na záda a zvedneme nohy do výšky tak, aby kotníky svírali složenou osušku. Nohy k sobě pevně tiskneme po dobu deseti sekund, povolíme a opět znovu pevně tiskneme. Opakujeme desetkrát.

Cviky pro ochablé břišní svaly

Princip cvičení je stejný, jako u předchozího cviku. Zvedneme hlavu nad zem a na temeni zkřižíme ruce, poté mírně kmitáme po dobu deseti vteřin. Opakujeme desetkrát.

Cviky pro silné paže

Ručník uchopíme na obou koncích. Ve výši ramen ohneme jednu ruku v lokti a druhou rukou ručník vší silou vytahujeme do strany po dobu alespoň deseti vteřin. Opakujeme desetkrát a poté vyměníme strany.

Cviky pro pevný zadeček

Ručník složíme na půl na délku i šířku a po užší straně jej svineme. Lehneme si na břicho na zem a ručník pevně sevřeme mezi kotníky. Čelo položíme volně mezi paže. Ohneme nohy v kolenou, chodidla také. Kolena i kotníky k sobě pevně tiskneme po dobu deseti vteřin. Opakujeme minimálně desetkrát.

Cviky pro pevná záda

Ručník svineme na půl a pevně svineme. Lehneme si na zem na břicho a předpažíme, uchopíme srolovaný ručník na obou koncích. Čelo opřeme zlehka o zem a trup lehce nadzvedneme, konce ručníku táhneme plynule do stran. Vydržíme alespoň deset vteřin, poté si chvilku odpočineme. Opakujeme desetkrát.

Buďte FIT s magazínem Mineralfit!

Cvičení a fitness

Kalanetika

Kurz správného posilování

Strečink a úvod k posilování

Zhubněte ve tváři

Účinné cviky pro dokonalé nohy

Cvičení na míči

Cviky pro zpevnění ramen

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies