Cvičíme Pilates – 1.díl

Chcete-li být v dobré kondici, mít dobře tvarovanou postavu a správné držení těla, metoda Pilates může být tou správnou volbou. Pro začátek zkuste cvičení pro začátečníky a zjistíte, zda se vám metoda zamlouvá.

Muž stojící na rukách s kreslenou duhou kolem něho

Fitness cvičení pro zdokonalení postavy – tvůrce Pilates Joseph Hubertus

Pilates byl jako malé dítě postižen astmatem, revmatickou horečkou a celkovou křivostí. Rozhodl se ovšem přes nepřízeň osudu bojovat a celkově zesílit. Podařilo se mu v dospělosti stát dokonalým potápěčem, lyžařem, gymnastou a dokonce i boxerem.

Za první světové války působil jako ošetřovatel. Zde začal se svými cvičebními metodami, díky kterým pomáhal nemocným na lůžku k celkovému zotavení. Dnes je jeho styl cvičení velice uznávaný a stále více rozšířen mezi širokou veřejnost.

Místo diety krásná postava pomocí metody Pilates

Cvičební program je zaměřen především na partie zádových, břišních a hýžďových svalů. Hlavní důsledek cvičení má zapříčinit správné držení těla a tudíž bezbolestný a správný pohyb, který předchází zranění.

Celé cvičení je koncipováno velice klidnou a nenásilnou formou posilování. Postupně propracovává vaše svaly k dokonalé souhře jednotlivých částí. Svaly budou dlouhé a štíhlé, což bývá prioritou při posilování něžného pohlaví.

Souhra mysli a těla

Joseph Pilates při vymýšlení svého cvičebního programu hledal inspiraci také na dálném východě a v umění jógy. Cílem pravidelných a pokročilých cvičenců má být vědomá souhra těla a mysli. S důrazem na správné dýchání okysličuje svaly a podporuje cirkulaci krve.

Tímto cvičením se můžete zbavit nahromaděného stresu přes den a doplnit si potřebnou energii pro další průběh dne. S metodou Pilates může začít každý a průběžně se zdokonalovat. Program totiž počítá s několika úrovněmi obtížnosti, podle zdatnosti a pokročilosti cvičence.

Další zajímavé články z rubriky cvičení a fitness

Cviky pro krásné a pevné poprsí

Není jóga, jako jóga...

Zdravý jídelníček pro sportovce

Cviky na břicho

Účinné cviky pro dokonalé nohy

Poprvé v posilovně?

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies