Není jóga, jako jóga...

Jóga je jedním z nejlepších způsobů jak najít souznění s vlastním tělem, myslí i duší. Díky józe budete ohebnější, vybudujete si celkovou sílu těla a budete fyzicky zdatnější, ulevíte svým bolavým zádům a lépe zvládnete každodenní stresové situace.

Žena držící zelenou karimatku

Jóga pro zdraví a krásné tělo

Jóga je jedním z nejlepších způsobů jak najít souznění s vlastním tělem, myslí i duší. Díky józe budete ohebnější, vybudujete si celkovou sílu těla a budete fyzicky zdatnější, ulevíte svým bolavým zádům a lépe zvládnete každodenní stresové situace.

Hatha jóga

Je uceleným systémem tělesných cvičení k harmonizaci těla, mysli a jemných energií. Hlavní zásadou jsou nenásilné cviky do příjemného protažení či příjemné únavy a zaměření se na svůj pravidelný dech.

Power jóga

Power jóga je založená na tradiční józe s tím rozdílem, že je dynamická a má choreografii, která z ní nakonec vytvoří plynulý sled pozic.

Bikram (horká) jóga

I když je horká jóga, správně zvaná bikram jóga, u nás novým sportem, rychle si nachází své zastánce. Bikram jóga obsahuje 26 póz Hatha jógy neboli fyzické jógy a dvě dýchací cvičení v sále vyhřátém na 42 °C.

Každá z póz připravuje vaše tělo na pózu následující a pořadí se nikdy nemění. Bikram jóga nabízí opakování pozic a díky tomu dochází k rychlému zlepšení provádění cviků. Vysoká teplota snižuje nebezpečí natažení svalů a úrazu.

Ashtanga jóga

Ashtanga jóga nebo také přesněji jóga o osmi krocích zahrnuje soubor technik, které se navzájem doplňují a tvoří souhrn cvičení. První čtyři kroky se týkají péče o vnější stránku osobnosti, další čtyři podporují vnitřní či osobnější stránku.

Jógalates

Jógalates je cvičební program, který spojuje nejlepší prvky power jógy a metody pilates. Efektivitu cvičení zvyšuje využití overballu a díky tomu dochází k intenzivnímu zapojení zejména svalů nohou, hýždí a břicha.

Jógalates posiluje a protahuje všechny hlavní svalové skupiny a hlubší svaly, zlepšuje držení těla, zpevňuje svaly.

Cvičení a fitness - další zajímavé rady pro muže a ženy

Cvičení – sporty vhodné pro vaši postavu

Pilates – pro fyzickou i psychickou rovnováhu

Kurz správného posilování

Břišní tance – pro relaxaci a krásné tělo

Do léta krásná a štíhlá …

Oblečení z moiry - ideální nejen na sport

Strečink a úvod k posilování

Cviky pro pevná záda

Zhubněte ve tváři

Cvičte podle svého tělesného typu

Cviky na zpevnění ramen

Kruhový trénink v posilovně

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies