Cyklistické brýle - jak chránit oči

K cyklistice neodmyslitelně patří brýle. Ke sportování nestačí jen běžné sluneční brýle, ale měli bychom chránit oči speciálními cyklistickými brýlemi, které vám zaručují bezpečnou a komfortní jízdu. Jak je vybírat?
Žena v cyklistické přilbě opírající se o řídítka kola

Cyklistické brýle – jakou mají funkci

Při jízdě musíme chránit oči nejen proti slunečním paprskům, ale také proti větru, hmyzu, nečistotám a odlétávajícímu prachu.

Cyklistické brýle – vybírejte podle toho, jací jste cyklisté

Jiné brýle bude potřebovat „sváteční” cyklista a jiné závodník extrémních disciplín. Pro extrémní sjezd se používají speciální brýle, které svým vzhledem připomínají brýle, které používají lyžaři. Některé brýle určené pro závody mají i speciální fólie, které se po zašpinění skel za jízdy strhnou a vyčistí se tak vhled. Běžní cyklisté pak mohou vybírat z klasické nabídky cyklistických brýlí nejlépe v odborné cyklistické prodejně.

Cyklistické brýle – základem je sklo

Důležitý je nejen tvar, obruby a použitý materiál, ale také skla a jejich odstín. Odstín brýlí vybírejte podle míry slunečního záření. Do ostrého slunce nejsou vhodná čirá, světlá nebo žlutá skla. Příliš tmavá skla mohou být zase v podvečer nebezpečná. Za tímto účelem dělají někteří výrobci speciální obruby, ve kterých lze skla vyměňovat podle potřeby. Kvůli bezpečnosti se vyrábějí skla z plastů nebo s polykarbonátovými čočkami, které mají různé zabarvení. Skla jsou opatřeny UV filtrem, mohou obsahovat i další úpravy, které zvyšují odolnost proti otěru.

Cyklistické brýle – tvar brýlí

Tvar brýlí splňuje nejen módní designové trendy, ale také především hledí na ergonomii. Tvar brýlí by měl kopírovat obličej a měl by být aerodynamický tak, aby chránil oči dokonale ze všech úhlů.

Cyklistické brýle s dioptrickou korekcí

Ani lidé s jakoukoliv refrakční vadou nejsou ochuzeni o sportovní brýle, které mají dioptrickou korekci. Dnes už spousta firem na našem trhu vyrábí sportovní brýle, do kterých se dá vložit jednoduchým způsobem vložka s dioptrickou korekcí. Popřípadě volte běžné cyklistické brýle a kontaktní čočky (třeba jednorázové), které jsou pro sport jako stvořené.

Cyklistické brýle musí sedět

Ať už koupíte jakékoliv brýle, pečlivě si je vyzkoušejte, ponechte nějakou chvíli na nose a až si budete jistí, že vám opravdu sednou, uvažujte o jejich nákupu. Nechejte si také poradit od odborníků.

Cyklistika - sport i zábava

Cyklotrasy - cyklistické léto 2006
Krušné hory a cyklotrasy
Jizerské hory a cyklotrasy
Jeseníky a cyklotrasy
Krkonoše a cyklotrasy
Dovolená na kole - půjčovny kol
Dovolená na kole - přeprava
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 5.0 Počet: 1 Nejlepší: 5 Nejhorší: 5

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2020 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies