Dieta s „ochlazujícími” potravinami k hubnutí nevede
Také někdy uvažujete nad tím, proč máte pořád studené ruce a nohy, ačkoliv nosíte ty nejteplejší ponožky a rukavice? Proč tímto trpíme jen my, ženy, a muži stále hoří jako kamna? Svou zimomřivost si většina z nás způsobuje nedostatkem pohybu a špatným jídlem.
1. tip na zimní hubnutí: zahřejte se správným jídlem
Ve snaze zhubnout nebo si alespoň držet linii jíme potraviny, které sice účinně bojují proti přebytečným kilogramům, ale také náš organismus ochlazují. Ochlazený organismus nedokáže spalovat tuky, proto je třeba jej znovu probudit k činnosti. Jak? Kromě sportování mu můžete pomoci i potravinami, které dokáží organismus zaktivovat a tím znovu zahřát. Jsou dietní, dodají vám potřebné vitamíny, minerály a ztracenou energii.
„Zahřívací” potraviny
- teplé zeleninové polévky
- obiloviny: rýže, pohanka
- maso: kuřecí, skopové, jehněčí
- mléčné výrobky: plísňové, kozí a ovčí sýry
- ovoce: broskve, třešně, maliny, datle
- zelenina: česnek, cibule, pórek, křen, chřest, chilli papričky
- ořechy: mák, vlašské ořechy, slunečnicová semena
- koření: skořice, zázvor, badyán, bazalka, hřebíček, fenykl, pepř, kmín
- nápoje: červené víno, rýžové víno, káva, zázvorový čaj
2. tip na zimní hubnutí: zahřejte se pohybem
Častým důsledkem hubnutí je nedostatek energie, vitamínů a minerálů v našem těle. Vyčerpaný organismus pak není schopen se zahřát. Proto je nutné nejen dietní stravování, ale i dostatek pohybu. V zimě trápí většinu žen ochablé svalstvo, které je třeba zpevnit.
I když je v zimě těžší přinutit se k návštěvě posilovny, věřte, že to stojí za to. Zpevněné svalstvo má větší spotřebu energie, a to i v klidovém stavu. Když bude vaše tělo plné silných svalů, nejen, že se budete cítit lépe, ale tělo bude spalovat více energie a vy si můžete dopřát i o trochu více jídla.
Diskuze