Lázeňské domy v Třeboni

Lázně v Třeboni jsou odjakživa spjaty s přírodním léčivým zdrojem, a to slatinou a rašelinou, jenž se v tomto regionu nachází. Vyžívají se pro léčbu poruch pohybového aparátu, revmatických onemocnění, pooperačních stavů...

Masarykovo náměstí v městě Třeboň

Město Třeboň

Město Třeboň se nachází uprostřed třeboňské kotliny, která v Jižních Čechách zaujímá zvláštní místo. Krajina je mírně zvlněná s hustými lesy a proložena mnoha velkými i malými rybníky.

 

Třeboň patří mezi jedny z nejkrásnějších jihočeských měst. Léčebných vlastností rašeliny využívali místní obyvatelé po celá staletí. Počátek lázeňství se však datuje až k roku 1883, kdy v Třeboni vznikl první lázeňský dům Bertiny lázně. V roce 1975 byl na břehu rybníka Svět dobudován lázeňský komplex s názvem Lázně Aurora.

 

 

V Třeboni na vás čekají slatinné koupele a zábaly, vodoléčebné procedury a masáže. O nádherné renesanční architektuře, krásné okolní přírodě a pohodových lidech snad není třeba mluvit.

 

Lázeňské domy v Třeboni

Lázně v Třeboni nabízí pobyt i léčbu ve dvou lázeňských domech, jimiž jsou Bertiny lázně a Lázně Aurora. V obou domech se využívají slatinné koupele a zábaly, vodoléčebné procedury, masáže, fyzioterapie, parafínové zábaly, elektroterapie, akupunktury, plynové injekce a jiné.

Bertiny lázně Třeboň

Co se v lázních léčí

  • bolestivé stavy páteře a kloubů
  • stavy po kloubních náhradách
  • artrózy
  • poúrazové a pooperační stavy
  • revmatická onemocnění
  • dna a hyperurikemický syndrom
  • Bechtěrevova nemoc
  • bolestivé stavy měkkých tkání

Léčebné metody v Bertiných lázních Třeboň

Mimo základních léčebných procedur, které jsou založeny na bázi kombinování slatinných koupelí a zábalů s ručními masážemi, využívají Bertiny lázně široký okruh vodoléčebných procedur - podvodní vířivé a perličkové koupele, masáže, vířivky horních a dolních končetin, přísadové koupele.

 

K moderním léčebným postupům také patří využití laserové techniky, parafinových zábalů, elektroléčby a plynových injekcí.

 

 

Součástí Bertiných lázní je víceúčelový rehabilitační bazén s mnoha masážními efekty, klasická sauna a parní lázeň, ochlazovací bazén a mnoho dalších procedur.

 

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies