Na co si dát pozor při koupi dovolené?

Čas dovolených se blíží a již nyní je ideální doba myslet na to, kam a s jakou cestovní kanceláří letos vyrazíte. Při rozhodování vám může pomoci i náš dnešní článek, který vás upozorní na nejčastější triky cestovních kanceláří.

Dům na pláži

Slunečník (Foto:sxc.hu)Je udaná cena dovolené konečná

Nenechte se zlákat koupí výhodné dovolené bez řádného prokalkulování! Pokud máte vybraný zájezd za skvělou cenu, zajímejte se, zda-li jsou v něm zahrnuté i skryté poplatky, jako jsou například palivové a bezpečnostní příplatky při cestování letadlem a nebo nutnost dálničních známek při cestování vlastní dopravou (při cestování automobilem se informujte také na aktuální ceny paliva v daných zemích). Nezapomínejte si také k ceně zájezdu přičíst odpovídající zdravotní pojištění a případné očkování. Je-li výsledná cena pro vás zajímavá, směle do toho!

Podle čeho vybírat dovolenou

Ušetřete za letenky!

Pojištění proti úpadku cestovní kanceláře

Při výběru dovolené se zajímejte také o to, zda-li je vámi vybraná cestovní kancelář pojištěna proti úpadku. Pokud ano, máte šanci, že peníze za předem zaplacenou dovolenou získáte v případě zkrachování cestovní kanceláře nazpět.

Než podepíšete smlouvu

Při podpisu smlouvy čtěte opravdu každou větu pozorně a hlavně v klidu, protože v tomhle případě se rozhodně nevyplatí spěchat. Pokud něčemu ve smlouvě nerozumíte, nebo s něčím nesouhlasíte, nebojte se zeptat, protože po podpisu smlouvy už je pozdě. I pouhá jedna věta, která je uvedena ve smlouvě vám může vaši dovolenou pěkně znepříjemnit…

Společná dovolená – relax nebo katastrofa

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies