Posilování – využijte schody!

K posílení svalů stehen, hýždí a břicha nepotřebujete žádný posilovací stroj. Stačí jen využít to, s čím se setkáváte denně, ale v lenosti je raději míjíte. Přestaňte používat výtah a začněte chodit do schodů!
Stoupající schody v přírodě

Chůze do schodů a posilování

Chůze do schodů je jednoduchý a velmi účinný způsob, jak posílit svaly dolní části těla. Zapojuje všechny svalové skupiny dolních končetin i hýždí. Posiluje také šikmé svaly břicha, zvláště pokud berete schody po dvou nebo po třech. Stejně účinná je chůze ze schodů dolů.

Schody – požírače kalorií

Chcete-li zhubnout, je vám asi jasné, že bez pohybu to nepůjde. Pokud sportu zrovna neholdujete, přinuťe se zapomenout na existenci výtahů a začněte používat schody. Hubněte bez výmluv! Zdoláváním jednoho patra spálíte jedenáct kalorií, takže je jasné, že chůze do schodů bude odbourávat vaše tuky jedna radost.

Chůze do schodů a posilování srdce

Chůze do schodů má také příznivé účinky na činnost srdce. Pokud využíváte více výtah než schody, možná se při prvním „výšlapu” rychle zadýcháte. Zvyšujte proto dávku průběžně, není přece vašim úmyslem uhnat se. Nejdříve vyjděte tři patra, poté čtyři a takto pokračujte. Postupně budete zlepšovat svou kondici a až budete příště dobíhat autobus, překvapí vás, že se ani nezadýcháte. Hubnout se dá i úklidem, nevěříte?

Chůze do schodů – co je třeba vědět

Čím více schodů za sebou potáhnete, tím více dáte svým svalům zabrat. Nic se však nemá přehánět a pokud začnete lapat po dechu, zastavte, odpočiňte si a zhluboka dýchejte nosem. Hůře se vám bude schody zdolávat, pokud ze svého jídelníčku nevyřadíte těžká jídla. Nikdy necvičte na schodech po obědě či konzumaci větší porce jídla!

Chcete-li hubnout se skupinkou lidí a mít podporu okolí, vyzkoušejte hubnoucí programy ZDE

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.5 Počet: 2 Nejlepší: 5 Nejhorší: 4

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies