Step aneb dupněte si

Když se řekne step, představíme si swing, dobu třicátých let a poskakující galantní pány ve fraku. Dnešní step ovšem můžete tančit i v džínách a teniskách na rytmy disco.
Žena v bílých šatech a korunkou ve vlasech

Step - tanec v krocích

Stepování neboli krokování, to je soustava různých stylů podupávání a skákání, nejlépe ve speciálních botech s kovovou podrážkou – pro zvukové podtržení jednotlivých kroků. Stepovat můžete podle různých krokových variací nebo dle vlastní fantazie.

Historie stepu

Step pochází pravděpodobně z Afriky. Súdánští černoši podupáváním tančili na svých rituálních shromážděních a slavnostech. Poté, co byli afričtí domorodci zavlečeni jako otroci do Ameriky, se step uchytil i u místních a tanec se brzy prosadil i na filmových plátnech Hollywoodu.

Proč stepovat

Step, to je zábava, radost z pohybu, psychický odpočinek i dobré kondiční cvičení. Stepovat se dá nejen na swing, ale i na rock and roll nebo moderní hudbu. Step není náročný ani finančně – tzv. street step můžete stepovat jen v teniskách.

Neomezená pravidla stepu

Step můžete tančit sami, ve dvojicích, malých či velkých skupinách. Stepovat mohou děti i dospělí a omezení se netýká ani výšky nebo šířky postavy. Se stepem můžete začít v jakémkoliv věku.

Se stepováním jde hubnutí samo

Pokud se rozhodnete pravidelně stepovat, což znamená alespoň hodinu denně, zpevníte si stehenní, lýtkové i hýžďové svaly a již nebudete muset držet žádné diety. Navíc si zvýšíte fyzickou kondici.

Step + aerobic = Step aerobic

Pokud toužíte zhubnout a posílit nejrizikovější ženské partie – zadeček, stehna a boky, můžete se přihlásit na step aerobic. Jedná se o formu vytrvalostně silového aerobiku založeného zejména na vystupování na cca 20 cm vysoký na stupínek. K posílení horní poloviny těla se využívá různých činek, tyčí apod. Step aerobic zvyšuje efekt posilování až o 30% oproti klasickému aerobicu.
Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 4.0 Počet: 1 Nejlepší: 4 Nejhorší: 4

Souvisejicí články

Vázání na snowboardu

Snowboarding

07.03.2006

Tři kostky cukru

Craving

08.03.2006

Detail plaveckého bazénu

Aqua aerobic

08.03.2006

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2021 Railsformers s.r.o., Ochrana osobních údajů Cookies