Trápí vás opuchlé oči?

Také vás často trápí opuchlé a nebo zarudlé oči? Nevíte si s nimi rady? Poradíme vám několik domácích triků, které vaše oči během chvilky opět rozzáří.

Oko ženy

Trik s lžícemi pomůže od oteklých očí

Nejjednodušším řešením, jak se zbavit oteklých očí, je pomocí polévkových lžic. Vezměte dvě lžíce a vložte je na chvilku do mrazáku (cca 2 až 5 minut - déle se nedoporučuje, protože příliš chladné lžíce by mohly ublížit jemné kůži na očních víčkách). Poté je opatrně přiložte na oči (stranou, kterou se nabírá jídlo na lžíci) a chvíli počkejte - dokud lžíce „nezteplají" na pokojovou teplotu. Další možností je nechat lžíce chladit přes noc v ledničce.

Mléko nebo smetana rozzáří oči po probdělé noci

I po probdělé noci se vám oči zase rozjasní a rozzáří, pokud vyzkoušíte následující trik. Vatové tampóny namočte do studeného mléka nebo smetany (jen lehce vymačkejte zbytky, aby vám netekly po obličeji) a přiložte na oteklá víčka. Nechte chvilku působit, poté sundejte a obličej si opláchněte vlažnou vodou. Mléko i smetana mají hydratační a uklidňující účinky.

Černý čaj zmírní otoky

Dva sáčky s černým (případně heřmánkovým nebo mátovým) čajem spařte vroucí vodou a nechte 2 minuty louhovat. Potom vymačkejte vodu a na 10 minut přiložte na oči. Třísloviny v čaji by měli otok  i zarudlé oči zmírnit.

Plátky okurky pomohou očím i vyhladí vrásky

Okurka patří mezi antioxidanty, které skvěle chutnají a pomáhají k lepšímu zdraví. Také může pomoci v boji s oteklýma očima. Z vychlazené okurky odkrojte dva větší plátky a přiložte je na víčka, lehněte si a v klidu odpočívejte. Poté plátky okurky vyměňte za nové a postup zopakujte. Nakonec obličej opláchněte vlažnou vodou.

Tip:

Okurku lze použít nejen na oteklé oči, ale také při problémech s vráskami nebo akné. Stačí, když si plátky (případně slupky) budete pravidelně (cca 3x do týdne) pokládat na obličej.

SOS rady pro oteklé oči

Kožní alergie, problémy s pokožkou

Jak se vám líbil článek? Hodnocení: 3.0 Počet: 1 Nejlepší: 3 Nejhorší: 3

Diskuze

Vybrané video

Bezbolestná léčba zubního kazu
Podpořte projekt Cisterna pro hasiče Žulová nákupem v e-shopu s charitativním kalendářem a reklamními předměty.

Lifestylový magazín Mineralfit.cz zabaví celou rodinu. Dočtete se zde spoustu informací o zdraví, kráse, stylu, zdravém jídelníčku, zajímavostech ze světa, práci, bylinkách či vztazích mezi rodiči a dětmi.

O magazínu

ZŮSTAŇTE VE SPOJENÍ

POSLEDNÍ ČLÁNKY

POSLEDNÍ TWEETY

© 2024 Railsformers s.r.o., Zásady zpracování osobních údajů Nastavení Cookies